مدیر کل ورزش و جوانان یزد بر همگانی کردن تمام رشته‌های ورزشی به خصوص در روستاها با همکاری بخش خصوصی و خیران تاکید کرد و همکاری همگان را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مسعود شریعتی مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد افزود: گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی با همکاری مردم و حمایت و همراهی دولت جزو اهداف خانه‌های ورزش روستایی است.

وی ادامه داد: در این خانه‌ها بر اساس علاقه اقشار مختلف مردم رشته‌های فوتبال دستی، دارت و تنیس روی میز دایر است و بازی‌های بومی محلی نیز برگزار می‌شود.

این مسئول به اهمیت همگانی کردن تمام رشته‌های ورزشی به خصوص در روستاها با همکاری بخش خصوصی و خیران اشاره کرد و همکاری همگان را خواستار شد.

شریعتی، اهمیت واگذاری امور مختلف به جوانان را برشمرد و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۵۴ تشکل مربوط به جوانان در استان یزد فعالیت دارد که در بخش‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی فعالیت دارند. 

مدیرکل ورزش و جوانان یزد به ضرورت همکاری خیران و بخش خصوصی در همراهی با این اداره کل برای اتمام طرح‌های نیمه تمام ورزشی اشاره کرد و گفت: ۴۳ طرح آماده واگذاری به علاقه‌مندان برای تکمیل و بهره برداری است.

شریعتی گفت: بطور متوسط در هر ۱۰ شهرستان استان یزد این طرح‌ها در رشته‌های مختلف وجود دارد که بخش خصوصی می‌تواند برای همراهی در تکمیل آنها اعلام آمادگی کند.

وی به اهمیت برگزاری دومین المپیاد ورزشی استعدادهای برتر کشور اشاره کرد و گفت: حدود ۸۰۰ ورزشکار استان در تمام رشته‌ها به استان‌های مختلف کشور برای حضور در این المییاد اعزام می‌شوند.

این مسئول ورزش و جوانان استان یزد خاطرنشان کرد: این المپیاد از ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۸ الی دهم شهریورماه جاری در مناطق مختلف کشور برگزار می‌شود.

شریعتی با بیان اینکه سال گذشته یزد رتبه ششم این المپیاد را کسب کرد، گفت: امیدواریم امسال این رتبه ارتقا یابد.