مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد گفت: از مجموع کانون‌ها ۳۶۰ مورد روستایی و بقیه هم در شهرها خصوصاً در مرکز استان فعالیت دارد.

حجت السلام مصطفی گرجی مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد تعداد کانون‌های مساجد استان را ۸۳۳ مورد بیان کرد و افزود: برنامه‌های اوقات فراغت تابستانی در ۶۰۰ کانون برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت کلاس‌ها از اول مرداد ماه آینده آغاز و تا نیمه شهریور ادامه دارد، اظهار کرد: بیشترین شرکت کنندگان خواهران هستند.

گرجی خاطر نشان کرد: از مجموع کانون‌ها ۳۶۰ مورد روستایی و بقیه هم در شهرها خصوصاً در مرکز استان فعالیت دارد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد استفاده از ابزار هنر در دوره‌های آموزشی را مهم خواند و گفت: نقاشی آیات قرانی، تدریس نمایشی احکام، تدوین، گریم، کارگردانی و نویسندگی از جمله رشته‌های اوقات کانون‌هاست.

گرجی ادامه داد: برنامه‌ریزی فرهنگی با محور مساجد مانند پازلی است که باید تمام ابعاد و اشکال آن به درستی در کنار یکدیگر قرار گیرد تا تأثیرگذاری مناسب ایجاد شود و اگر می‌خواهیم در حوزه فرهنگ به نتیجه مطلوب دست یابیم به لحاظ محتوایی باید مطالب بروز و نو باشد تا مخاطب بیشتر جذب شود.

گرجی با بیان اینکه امروز نباید خود محور بود بلکه باید مخاطب محور باشیم، افزود: طرح رادیو مساجد با هدف شنیدن صدای بچه‌های مساجد و محلات در استان اجرا می‌شود.

وی همچنین از راه اندازی خانه هنر بچه‌های مساجد در استان یزد خبر داد و گفت: یزد به عنوان طرح آزمایشی نویسندگی حوزه مسجد کشور انتخاب شد به همین علت جشنواره ملی نویسندگان مساجد با حضور ۱۵ استان برگزار می شود.