رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشور گفت: مأموریت ویژه به دهیاران برای شناسایی افراد بدون بیمه در روستاها توسط استاندار یزد گامی مهم در تقویت اعتماد به بیمه روستاییان و کشاورزان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، اسدالله رازانی رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشور در جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد اظهار داشت: علاوه بر این تعداد ۱۰۰ هزار نفر هم شامل ۵۰ هزار بازنشسته و ۵۰ هزار خانواده که سرپرست آنها فوت کرده از مستمری این بیمه استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به جهش خدمات دهی در روستاها در دوران بعد از انقلاب اسلامی افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سالهای پایانی دولت اصلاحات و با هدف افزایش شاخص‌ها در مناطق محروم ایجاد شد.

رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشور با بیان محوریت رفع فقر و کاهش نابرابری‌ها در مسیر تقویت ارزشهای دینی از جمله اهداف صندوق تصریح کرد: در این طرح ارزشمند، دو سوم حق بیمه روستاییان توسط دولت و یک سوم باقیمانده توسط روستاییان باید پرداخت شود.

رازانی یکی از چالشهای این صندوق را ناشناخته بودن آن عنوان کرد و ادامه داد: این امر موجب شده تا تنها ۳۰ درصد مسیر را طی ۱۴ سال گذشته طی کنیم و ۷۰ درصد راه باقی بماند بنابر این باید فعالیت‌ها و تلاش‌ها سه برابر شود.

وی برقراری ارتباط با روستاییان را نیازمند اعتماد مردم به بیمه روستایی اعلام کرد و گفت: مأموریت ویژه به دهیاران برای شناسایی افراد بدون بیمه در روستاها توسط استاندار یزد گامی مهم در تقویت این اعتماد خواهد بود.