مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یزد؛

مدیرکل راهداری یزد گفت: پروژه کمربندی تفت_ده بالا یک پروژه مشارکتی است و اواخر مرداد ماه یا هفته دولت آماده بهره برداری شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علی علیخانی مدیرکل راهداری یزد گفت: پروژه کمربندی تفت-ده بالا یک پروژه مشارکتی است و شهرداری تفت، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و شرکت توزیع نیروی برق یزد در اجرای این پروژه با یکدیگر همکاری داشتند.

وی افزود: سهم مشارکت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد از این پروژه، ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود که به پروژه تزریق شد و با حمایت‌های استاندار یزد بعد از توقف چند ساله، این کمربندی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و ظرف مدت کمتر از یک سال به بهره برداری رسید.

علیخانی خاطرنشان کرد: این پروژه هدایت ترافیکی خوبی در منطقه انجام می‌دهد به نحوی که مردم دیگر ناچار نیستند برای رسیدن به مسیر ده‌بالا، وارد شهر تفت شوند و می‌توانند از طریق کمربندی، مسیر خود را طی کنند.

وی با بیان اینکه این پروژه بسیار ایمن و دارای دو باند رفت و برگشت با نور مناسب است که هر باند ۳ کیلومتر طول دارد و میانگین عرض محور نیز ۱۳ متر است، از برنامه ریزی برای بهره‌برداری از باند دوم محور تفت ده‌بالا خبر داد.

این مسئول یادآور شد: مدتی پیش پروژه‌ای حدود پنج کیلومتر با استفاده از اعتبارات استانی و ملی برای مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد تعریف شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه، باند دوم یک قطعه از محور تفت ده‌بالاست که پنج کیلومتر طول دارد و در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی ۹۳ درصدی برخوردار است، ادامه داد: برای این پروژه پنج کیلومتری تاکنون ۴.۵ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن نیز به ۵۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای یزد خاطرنشان کرد: با مذاکراتی که با پیمانکار طرح صورت گرفته، قرار است این پروژه توسط پیمانکار تکمیل و تسویه حساب نهایی تا پایان امسال انجام شود و امیدواریم اواخر مرداد ماه یا هفته دولت آماده بهره برداری شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها