دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد گفت: امسال در بخش صنعت ۲۶۲ فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری هزار و ۵۱۵ میلیارد تومان و اشتغال سه هزار و ۹۴۷ نفر صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا علمداریزدی دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد روز پنجشنبه با اعلام این خبر در هفتاد و پنجمین نشست ایین کارگروه که با حضور مدیرعامل بانک صنعت و معدن برگزار شد، گفت: ازا بتدای تشکیل کارگروه یادشده تاکنون ٧٤جلسه اصلی و ١٠٦ کمیته تخصصی و هزار و ۱۵۳ جلسه کارشناسی برگزار شده است.

وی افزود: در جلسه امروز مشکلات ۲۰ واحد صنعتی استان یزد به ویژه در بحث تأمین سرمایه در گردش بررسی و درباره آنها تصمیم گیری شد.

علمدار گفت: امسال در بخش صنعت ۲۶۲ فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری هزار و ۵۱۵ میلیارد تومان و اشتغال سه هزار و ۹۴۷ نفر صادر شده است که در زمینه صدور پروانه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶.۹ رشد دارد.

وی اعلام کرد:سال گذشته هزار و ۷۰۱ فقره جواز تأسیس با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری هفت هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان و پیش‌بینی اشتغال ۲۷ هزار و ۵۱ نفر صادر شد که این بخش ۶.۲ درصد رشد داشته است.

علمدار گفت: مجوزهای صنفی صادره نیز چهار هزار و ۵۷۳ فقره و بخش معدن ۸۲ فقره پروانه اکتشاف، ۴۰ فقره گواهی کشف و ۵۰ فقره پروانه بهره‌برداری صادر شده که در مورد صدور پروانه اکتشاف نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد ۸۶.۳ درصد افزایش است.