فرماندار مهریز گفت: بی‌شک اگر مادران مجاهد و رشید ایران زمین نبودند و روحیه معنوی و باورهای صحیح دینی به فرزندان این مرز و بوم انتقال نمی‌یافت.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، رضا زارع زاده مهریزی فرماندار مهریز در جمع گروهی از بانوان بسیجی افزود: اگر فرزندان به درستی تربیت شوند آینده آنها در برابر توطئه‌های فرهنگی و اجتماعی دشمنان انقلاب اسلامی تضمین می‌شود.

وی به اهمیت تربیت دینی و اخلاقی فرزندان اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین عواملی که باعث شد نوجوانان زمان جنگ به درجات عالی برسند نقش مادر خانواده در تربیت آنان بود.

این مسئول خاطره شهیدان را گرامی داشت و تصریح کرد: ما مدیون شهدا هستیم و همه تمامیت ارضی و استقلالمان را مدیون خون آنان می‌دانیم و اگر شهدا نبودند و در این مسیر فداکاری نمی‌کردند و به شهادت نمی‌رسیدند عزت ما هیچگاه پایدار نبود.

زارع زاده مهریزی گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس تجربه موفقی برای همه دوره‌های انقلاب است و البته نه فقط برای انقلابی‌ها بلکه برای همه آحاد مردم و ما برای حفظ منابع و استقلال کشورمان نیاز به برپایی اصول آن دوره در همه دوره‌ها داریم و بر این اساس باید ببینیم چه عواملی موجب تربیت چهره‌های آن دوره شده که این قدر اثرگذار بوده‌اند و توانستند تأثیر شگرفی در میان مردم بگذارند.

فرماندار مهریز یادآور شد: بی‌شک اگر مادران مجاهد و رشید ایران زمین نبودند و روحیه معنوی و باورهای صحیح دینی به فرزندان این مرز و بوم انتقال نمی‌یافت، موج دشمن‌ستیزی و میهن‌پرستی نمی‌توانست آنچنان در دل جوانان رخنه کند که داوطلبانه قدم در مسیر جهاد و مبارزه با کفر بگذارند.