معاون دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان گفت: مهم‌ترین اقدام در سال های اخیر در عرصه ورزش کشور موضوع استعدادیابی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، شهرام عظیمی معاون دفتر  استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان در نشست هماهنگی المپیاد استعدادهای برتر یزد افزود: ظرفیت های خوبی در تمام رشته های ورزشی در بین آینده سازان کشور در استان ها وجود دارد که برگزاری المپیادها فرصت خوبی برای شناسایی و شکوفایی استعدادهاست.

وی ادامه داد: از مهم‌ترین اقدام ها و فعالیت‌ها در سال های اخیر در عرصه ورزش کشور موضوع استعدادیابی است که در پشتوانه‌سازی برای آینده نقش مهمی را ایفا می‌کند و باید تمام استان ها با همکاری سایر بخش های در اجرای آن تلاش کنند.

این مسئول ورزشی کشور اظهار داشت: دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ایران از اول الی ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار می شود و سال گذشته این المپیاد در ۷۷ رشته آقایان و بانوان با استقبال خوبی همراه بود.

عظیمی با اشاره به اینکه چشم انداز برگزاری این المپیاد، المپیک ۲۰۲۲ جوانان است بیان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته به هیچ عنوان استعدادهای کشف شده رها نمی شود و زیر نظر هیات های ورزشی و پایگاه های ورزش قهرمانی که مجهز و ساماندهی شدند، پرورش می یابند.

به گفته معاون دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان توزیع بودجه و منابع مالی بر اساس عدالت محوری خواهد بود و یکسان به رشته ها و ورزشکاران پرداخت شده است که در سال جاری نیز این روند ادامه پیدا می کند.