نقش کارگران در پیروزی انقلاب زیاد است و شروع انقلاب با اعتصاب کارگران صنعت نفت آغاز شد که امام راحل (ره) آن اعتصاب را نقطه عطفی ذکر کردند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سرتیپ محمدنبی رودکی  رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در یادواره شهدای جامعه کارگری یزد افزود: آمریکا در 40 سال گذشته برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی به انواع توطئه ها متوسل شده و فشار روانی و اقتصادی او هم هیچ اثری جزء رسوایی ندارد.

وی ادامه داد: استکبارجهانی و آمریکایی ها به خوبی به قدرت و توان کشور و نیروهای مسلح ما واقف هستند و می دانند که گزینه نظامی نمی تواند موجب تغییر نظام در ایران شود بنابراین در اهداف خود ناامید هستند.

یادگار دوران دفاع مقدس تصریح کرد: برای تداوم شکست توطئه های استکبار علیه نظام باید روحیه انقلابی، شهادت طلبی و فرهنگ ایستادگی را در جامعه و بین مردم و مسئولان گسترش داد.

رودکی تصریح کرد: به برکت انقلاب و خون شهیدان امروز اهداف و آرمان های نظام ما به منطقه صادر شده و خط مقدم ما نیروهای حزب الله در لبنان، حشدالشعبی در عراق و مدافعان در سوریه است.

وی با گرامیداشت خاطره شهدای جامعه کارگری به نقش کارگران در پیروزی انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: شروع انقلاب با اعتصاب کارگران صنعت نفت آغاز شد که امام راحل (ره) آن اعتصاب را نقطه عطفی ذکر کردند.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس یادآورشد: کارگران در جنگ اقتصادی در خط مقدم مبارزه با سیاست های استکبار و دشمنان قرار دارند و باید با فعالیت بیشتر به کشور و مردم خدمت کنند.