موج
کدخبر : ۲۷۶۰۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276033

مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور؛

مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور گفت: صداقت و درستکاری از ویژگی ها بازر مردمان یزد است، به طوری که در دوره های اول تا سوم شورای اسلامی استان یزد، پرونده ای جهت رسیدگی در هیات حل اختلاف کشور وجود نداشت و تنها در دوره چهارم، یک مورد بود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا صمیمی مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور در آیین بزرگداشت روز ملی شوراها در یزد اظهار داشت: برای جلوگیری از آسیب ها در نخستین مرحله باید تفکر چه چیز جایگزین تفکر چه کسی شود.

وی یادآور شد: به عنوان مثال اگر اعضای شوراها در انتخاب شهردار به دنبال فرد باشند این یعنی اینکه دنبال چه کسی هستند اما اگر اعضا دنبال فردی باشند که دارای یکسری پارامترها و ویژگی خاص باشد این همان چه چیز است.

صمیمی، عمل زدگی را از دیگر آسیب های شوراها بیان کرد و افزود: اگر شوراها به دنبال اقدامات و کارهای کوچک و روزمرگی باشند و به موضوعات کلان توجه نکنند به نتایجی هم دست نخواهند یافت.

مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور خاطرنشان کرد: همچنین اگر شوراها نتوانند انتطارات واقعی و غیر واقعی را از هم تشخیص بدهند قطعا دچار مشکل خواهند شد.

وی تصریح کرد: اعضای شورا بر اساس اولویت، اقدامات و فعالیت های خود را انجام دهند و علاوه بر موضوعات محلی به مسائل ملی هم توجه داشته باشند زیرا تطبیق و همگانی بودن موضوعات از ضروریات فعالیت ها و وظایف شوراها است.

این مسوول در ادامه با بیان اینکه صداقت و درستکاری از ویژگی ها بازر مردمان یزد است، تصریح کرد: در دوره های اول تا سوم شورای اسلامی استان یزد، پرونده ای جهت رسیدگی در هیات حل اختلاف کشور وجود نداشت و تنها در دوره چهارم، یک مورد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها