رییس دانشگاه امام جواد (ع ) یزد گفت: 30 کد رشته ناکارآمد را از دانشگاه امام جواد (ع) حذف کردیم و این در حالی است که در دانشگاه‌های قدیمی دولتی که با بودجه‌های هنگفت دولتی اداره می‌شوند، رشته‌هایی در حال تدریس است که هیچ مزیتی جز تحویل فارغ التحصیلان فاقد مهارت و بیکار ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدعلی وحدت رییس دانشگاه امام جواد(ع) یزد در نشستی خبری با بیان اینکه دانشگاه امام جواد (ع) استان یزد، اولویت خود را بر مهارت آموزی به دانشجویان متمرکز کرده است، اظهار داشت: دانشگاه امام جواد (ع) به عنوان یک دانشگاه غیرانتفاعی در شرایط بسیار نابرابر با دانشگاه‌های دولتی قرار گرفته است و واقعیت این است که این دانشگاه برای سود و سودآوری کار نمی‌کند و نگاه ما به رسالت اجتماعی است که بر عهده داریم.

وی عنوان کرد: ما اکنون با رقابت در دولت هستیم، دولتی که پول ندارد اما برای خودش خرج تراشی می‌کند اما خرجی که می‌کند، سرمایه گذاری نیست زیرا در شرایطی که در دانشگاه‌های دولتی به طور میانگین بین ۱۸ تا ۲۲ میلیون تومان برای هر دانشجو هزینه می‌پردازد و از سوی دیگر استهلاک ساختمانها و تجهیزات آن بسیار بالاست، دانشجوی فاقد مهارت نیز تحویل جامعه می‌دهد.

وحدت تصریح کرد: این مدیریت ناکارآمد سبب شده در استانی نظیر یزد با موجی از فارغ التحصیلان بیکار مواجه باشیم در حالی که یزد به شدت نیازمند فارغ التحصیلان دارای مهارت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد ادامه داد: سیاستگذاری ها در آموزش عالی کشور ما در طول چند دهه مناسبت نبوده و اکنون با ظرفیت‌های خالی در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی مواجه هستیم اما مبنای کار ما در دانشگاه امام جواد (ع) خروجی مناسب و کاربردی بودن نتیجه کار است.

وی تصریح کرد: در همین راستا ۳۰ کد رشته ناکارآمد در این دانشگاه به طور کامل حذف شد و رشته‌هایی تأسیس شد که بازار کار نیازمند آن است.

وحدت خاطرنشان کرد: این در حالی است که در دانشگاه‌های قدیمی که با بودجه‌های هنگفت دولتی اداره می‌شوند، رشته‌هایی در حال تدریس است که هیچ مزیتی جز تحویل فارغ التحصیلان فاقد مهارت و بیکار ندارد.