رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهریز گفت: نداشتن مسکن، عدم امنیت شغلی و تناسب نداشتن حقوق کارگری با تورم از عمده ترین مشکلات کارگران شهرستان مهریز است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، امیرعباس دهقانی زاده رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهریز گفت: 9 هزار کارگر در واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان اشتغال دارند که 60 درصد آنها را افراد بومی تشکیل می دهد.

وی افزود: جذب کارگران بومی اگر تخصص لازم برای فعالیت در واحدهای تولیدی و صنعتی را داشته باشند جزو اولویت های دولت است.

وی خاطر نشان کرد: رسیدگی به مطالبات کارفرمایان و کارگران با همکاری دستگاه های اجرایی و پیگیری فرمانداری به خوبی انجام می شود و هدف رضایت طرفین است.

این مسئول تصریح کرد: نداشتن مسکن، عدم امنیت شغلی و تناسب نداشتن حقوق کارگری با تورم از عمده ترین مشکلات کارگران شهرستان مهریز است.

دهقانی زاده بیان داشت: تا پایان هفته کار و کارگر 16 برنامه شاخص فرهنگی، هنری و ورزشی برای تجلیل از مقام کارگران و کارفرمایان شهرستان مهریز تدارک دیده شده است.

وی، برگزاری کارگاه آموزشی باهدف افزایش مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های کارگران، جشن خانواده بزرگ کارگران مهریز همراه با معرفی کارگران نمونه و تجلیل از کارفرمایان نیکوکار و خانواده معظم شهدای کارگر از مهمترین این برنامه ها است.