مدیر کل فراهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: شهرستان خاتم و ابرکوه نسبت به جمعیت بیشترین شاعران را دارا هستند و از این نظر مسئولیت های مضاعفی را برای مسئولان فرهنگی استان یزد ایجاد می کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مجید جوادیان‌زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد مراسم نکوداشت دو شاعر در شهرستان خاتم گفت: یکسری محرومیت های فرهنگی و اقتصادی موجب شده تا برخی از بذرهای مناسبی که در این منطقه وجود دارد رشد نکند اما قصد داریم بخاطر موقعیت و شاعران خاصش آن را به عنوان یکی از قطب های فرهنگ و هنر استان یزد معرفی کنیم.

این مسئول یادآور شد: شهرستان خاتم و ابرکوه نسبت به جمعیت بیشترین شاعران را دارا هستند و از این نظر هست که مسئولیت های مضاعفی را برای مسئولان ایجاد می کند.

جوادیان‌زاده اظهار کرد: فرهنگ ها را هنرمندان و در واقع صاحبان اندیشه و فرهنگ همانند شاعران و نویسندگان می سازند در کشور ما نیزکه یک کشور شاعر پرور و شعر دوست هست در واقع یک مسئولیت تمدن سازی دارد و اگر به گذشته برگردیم می بینیم فرهنگ را هنرمندان ساخته اند.

وی تصریح کرد: شاعران فراتر از یک وظیفه اجتماعی یا وظیفه فرهنگی که ایفا می کنند نقش آفرینی تمدنی و تاریخی هم دارند و ما انتظار داریم که شاعران این مسیر طلایی و در حقیقت خاطره انگیز را استمرار دهند.

وی بیان کرد: شاعر در واقع نقش فرهنگ ساز و هویت ساز دارد و شعر در جامعه ما تبدیل به فرهنگ شده است از این جهت مهم است که ما شاعرانمان را بازشناسی کرده و آنهایی که زنده هستند و تولید اثر می کنند را بیشتر بشناسانیم.

وی اضافه کرد: اگر محور توسعه را فرهنگ قرار بدهیم یعنی در جهت تقوت فرهنگی باشد و هدف تولید ثروت نباشد با رعایت این موارد هم توسعه فرهنگی جامعه و هم تولید ثروت انجام خواهد گرفت.

جوادیان زاده اضافه کرد: متاسفانه شناخت جامعه و همچنین شهرستان هم نسبت به این شاعر گرانقدر کم است و باید برگزاری این بزرگداشت نیز قدمی باشد تا بتوان آثار ایشان را چاپ و بازنشر داد و در رسانه ها نیز آنها را منتشر کرد.