استاندار یزد در بازدید از جنگل باغ شادی خاتم گفت: استفاده از جوامع محلی می‌تواند در بحث حفاظت از جنگل و اطفای حریق و صیانت از این منابع تاثیرگذار باشد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد علی طالبی استاندار یزد با حضور در مانور اطفای حریق در جنگل باغ شادی خاتم گفت: در حوزه حفاظت از جنگل ها و مراتع مشکلاتی از جمله حریق های متعدد بخش قابل توجهی از پوشش گیاهی مراتع و جنگل ها به شدت کاهش داده و برگزاری این مانورها با شناسایی نقاط ضعف و قوت می‌تواند در حفظ و نگهداری از مراتع و جنگل کمک شایانی کند.

طالبی در این بازدید که با حضور نیره پور ملایی مدیر کل محیط زیست یزد انجام شد، افزود: تجهیز امکانات اطفای حریق در مناطقی از جمله جنگل باغ شادی خاتم با همکاری محیط زیست و منابع طبیعی، آموزش به نیروهای محیط زیست و منابع طبیعی و به خدمت گرفتن جوامع محلی می‌تواند در بحث حفاظت از جنگل واطفای حریق و صیانت از این منابع تاثیرگذار باشد.

طالبی گفت: امید است با هماهنگی و تعامل دستگاه‌های مختلف بتوانیم حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی را با همراهی و مشارکت مردم بهبود ببخشیم و پاسخگویی مناسبی برای نسل های آینده در صیانت از این منابع باشیم.