امام جمعه یزد گفت: ما در داخل کشور توان انجام هر کاری را داریم و اگر به این موضوع باور و ایمان داشته باشیم، قطعا خداوند هم راه موفقیت را به ما نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی امام جمعه یزد در دیدار با پرسنل مجموعه شهید قندی یزد با اشاره به اینکه خداوند متعال از خلقت انسان هدف والایی را دنبال کرده اظهار داشت: هدف از خلقت انسان به حدی والا و بزرگ است که خداوند می‌فرماید همه چیز را در جهان برای انسان آفریده‌ام.

وی با اشاره به اینکه خدای با این قدرت و عظمت قطعا توانایی کامل برای حفاظت از ما را دارد عنوان کرد: تنها کافی است ما به خداوند اتکا کنیم و توکل به خدا داشته باشیم که مشکلاتمان برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به ظرفیت‌های بسیار زیادی که در داخل کشور وجود دارد اشاره کرد و افزود: ما در داخل کشور توان انجام هر کاری را داریم و اگر به این موضوع باور و ایمان داشته باشیم، قطعا خداوند هم راه موفقیت را به ما نشان می‌دهد.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع در این زمینه این است که ما قدرت تفکر و تعقل را در بین جوانان افزایش دهیم عنوان کرد: همانطوری که اگر فردی موضوعی را به صورت کامل درک و فهم کرده باشد می‌تواند کامل در ارتباط با آن توضیح دهد یا بنویسد، اگر روش انجام کاری را هم به خوبی بفهمد، بدون هیچ مشکلی آن را انجام می‌دهد.

وی افزود: متاسفانه امروزه برخی افراد اصلا به توانایی‌هایی که در داخل کشور هست اعتقاد ندارند و تکیه به خارج از کشور دارند، این افراد باید چشم امیدشان به خارج را بردارند و با توکل بر خدا، زمینه استفاده از ظرفیت‌های داخلی را فراهم کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: عدم اعتقاد به ظرفیت‌های داخل و بی توجهی به اهمیت تفکر و تعقل به دلیل سبک آموزشی است که 100 سال قبل انگلیسی‌ها به ما تحمیل کردند و الان به واسطه آن، جوانان ما 20 سال درس می‌خوانند ولی بیکار از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند.