مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد گفت: هم‌اکنون 75 درصد برق مصرفی در بخش صنعت مصرف می‌شود و از این میزان 47 درصد سهم صنایع بزرگ است علاوه بر آن یزد یکی از پایدارترین شبکه‌های برق کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدحسن صباغزادگان مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد در نشستی با نمایندگان صنایع استان یزد، با بیان این‌که یزد یکی از پایدارترین شبکه‌های برق کشور را دارد؛ عنوان کرد: هم‌اکنون 75 درصد برق مصرفی در بخش صنعت مصرف می‌شود و از این میزان 47 درصد سهم صنایع بزرگ است.

وی یزد را طبق اعلام وزارت نیرو جزو استان‌هایی با کمترین میزان خاموشی دانست و گفت: عبور از پیک‌بار تابستان 97 بدون خاموشی با تعامل و همکاری صاحبان صنایع، مشترکان و همکاران ما در صنعت برق استان به‌دست‌آمده است.

این مقام مسئول در صنعت برق حداکثر بار کاهش‌یافته در ایام پیک شبکه سراسری در تابستان 97 استان یزد را بیش از 300 مگاوات دانست و گفت: مجموع انرژی صرفه‌جویی شده با اجرای برنامه‌های مدیریت بار بیش از 37 میلیون کیلووات ساعت و معادل 0.83 درصد کل مصرف انرژی صنایع بزرگ است و تعداد مشترکان از 26 مشترک با مصرف بالای هفت مگاوات است.