استاندار یزد گفت: آنچه در نوروز امسال شاهد بودیم همدلی برای یک جشن ملی و تعامل سازنده میان دستگاه های دولتی، بخش خصوصی و مردم بود که باعث سربلندی استان یزد در خدمات رسانی به گردشگران نوروزی شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد در آیین تجلیل از دستگاه های فعال نوروز 1398 اظهار داشت: آنچه در نوروز امسال شاهد بودیم همدلی برای یک جشن ملی و تعامل سازنده میان دستگاه های دولتی، بخش خصوصی و مردم بود که باعث سربلندی استان یزد در خدمات رسانی به گردشگران نوروزی شد.

وی افزود: در کنار رشد گردشگران داخلی و خارجی، کاهش برخی جرائم مانند سرقت و کاهش تلفات جاده ای با وجود افزایش گردشگران از دیگر رخدادهایی بود که یزد را به محلی امن برای گردشگران تبدیل کرده است.

استاندار یزد نیاز به ظرفیت سازی در حوزه گردشگری با تجه به افزایش تقاضا در این زمینه را تلنگری برای سرمایه گذاری های جدید در این بخش عنوان کرد و گفت: ایجاد اشتغال در بخش صنعت و کشاورزی مشکلاتی را نیز به همراه دارد ولی با توجه به ظرفیت های گردشگری استان، با استفاده مناسب از این ظرفیت ها و حمایت از سرمایه گذاری در این بخش می توان دغدغه های ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان دانشگاهی بومی استان را کاهش داد.

طالبی بر تقویت حوزه میراث فرهنگی و میراث طبیعی استان تأکید و از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برای هماهنگی مطلوب میان دستگاه ها و حضور میدانی مدیرکل میراث فرهنگی، سایر مدیران دستگاه های خدمات رسان و فرمانداران در زمینه اسکان مهمانان نوروزی و مدیریت مناسب برای کاهش خسارات بارندگی و سیلاب های ابتدای امسال تقدیر کرد.

وی همچنین از بخش خصوصی استان یزد نیز که در پذیرایی از مسافران نوروزی عملکرد موفق داشته قدردانی کرد و ادامه داد: رضایت بالای مسافران از بخش های مختلف موجب خشنودی و تجربه ای موفق برای استان بود و در آینده باید از تجربه و ظرفیت های موجود در بافت تاریخی و همه مناطق استان استفاده شود.

در این جلسه از 150 نفر در 50 بخش خدمات رسان فعال در ستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد در بخش های دولتی و خصوصی تقدیر شد.