مدیرکل بنیاد مسکن یزد گفت: سنددار کردن واحدهای مسکونی روستایی را از دیگر فعالیت ها اعلام و هدف از آن را ساماندهی و تثبیت نظام مالکیت زمین های روستایی وکمک به توسعه روستایی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علیرضا قربانیان مدیرکل بنیاد مسکن یزد به مناسبت سالگرد تأسیس بنیاد مسکن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین و در واقع نخستین فعالیت عمرانی بنیاد مسکن در استان اجرای طرح هادی روستایی است که در 40 سال عمر بابرکت انقلاب اسلامی مطالعه 411 طرح انجام شد.

وی افزود: از این تعداد 45 طرح مربوط به سال 97 بوده ضمن اینکه در سال گذشته 35 میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی در 75 روستای استان هزینه شده و 27 میلیارد ریال نیز قیر رایگان داده شده توسط دولت، در 61 روستای در حال اجرای طرح، استفاده شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن یزد از دیگر فعالیت های معاونت عمران روستایی را واگذاری زمین در روستاها عنوان کرد و گفت: متولی واگذاری زمین در شهرها، اداره کل راه و شهرسازی و در خارج از محدوده با منابع طبیعی است.

قربانیان اضافه کرد: در 40 سال گذشته در استان یزد 15 هزار و 500 قطعه زمین به منظور ساخت مسکن مناسب واگذار شده که هزار و 700 قطعه آن در سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به وجود بیش از 50هزار واحد مسکونی در حدود 350 روستای بالای 20 خانوار استان یزد خاطرنشان کرد: در واقع بنیاد مسکن حدود بیش از 30 درصد واحدهای مسکونی، زمین واگذار کرده است.

وی سنددار کردن واحدهای مسکونی روستایی را از دیگر فعالیت ها اعلام و هدف از آن را ساماندهی و تثبیت نظام مالکیت زمین های روستایی، کاهش و رفع اختلافات حقوقی، امکان بهره گیری از تسهیلات بانکی، کمک به توسعه روستایی و فراهم کردن بستر قانونی برای استفاده از خدمات بیان کرد.