فرماندار تفت در بازدید گروهی از مسئولان از مسیل های تفت و ده بالا با هدف لایروبی مسیل ها و رودخانه های این منطقه و بازدید از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها گفت: برخورد قاطع با ساخت و ساز در حریم رودخانه ها انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، گروهی از مسئولان استان یزد و شهرستان تفت از سیل بندها و مسیر رودخانه های ده بالا و تفت بازدید کردند.

این بازدید با هدف برآورد خسارت سیلاب و هم اندیشی برای بازسازی مناطق آسیب دیده، لایروبی مسیل ها و رودخانه های این منطقه و بازدید از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه انجام شد.

محمد محامدی  فرماندار تفت گفت: با همکاری تمامی دستگاه های ذی ربط و باتوجه به احتمال بارش های مجدد و جاری شدن روان آب و سیلاب در برخی مناطق شهرستان تفت، مرمت مسیر و نقاط آسیب دیده رودخانه در دستور کار قرار دارد تا مشکلی برای ساکنان این مناطق ایجاد نشود.
وی تصریح کرد: با هماهنگی معاونت امور عمرانی استانداری، نظارت بر ساخت و ساز در حریم رودخانه ها تشدید می شود و انتظار از دستگاه های مربوطه، برخورد قاطع با ساخت و ساز در حریم رودخانه ها است.

محمدرضا آخوندی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد، سید جمال سجادی پور رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، مهدی زارعی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت، علی احمدیان بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین استان یزد و شهرستان تفت خسارت سیلاب، بستر رودخانه ها و ساخت و سازها در حریم رودخانه های منطقه ده بالا را مورد بررسی قرار دادند.
مرکز شهرستان تفت در فاصله حدود 20 کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارد و از شهرستانهای ییلاقی این استان محسوب می شود.