امام جمعه یزد گفت: فرهنگیان باید فرزندان ایران را در مسیر راه انبیاء هدایت کنند و اگر در این مسیر کوتاهی شود به دانش آموزان ظلم شده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، آیت الله محمد رضا ناصری یزدی امام جمعه یزد بابیان اینکه سیستم آموزشی ایران بر مبنای حفظ مطالب برنامه ریزی شده است تأکید کرد: با توجه به پیشرفت علم، توسعه فعالیت های اقتصادی و بازرگانی و ... این شیوه آموزشی اشتباه است باید جوانانی را تربیت کنیم که قدرت تحلیل و تجزیه مسائل را داشته باشند و اگر قوه تعقل و تفکر آنها در کشور تقویت شود قطعاً در اقتصاد مقاومتی و رونق تولید هم موفق خواهیم بود.

خطیب جمعه یزد تصریح کرد: اگر بخواهیم از فکر دیگران استفاده کنیم ایران هیچ موقع رشد نخواهد کرد و دیگران بر همه امور ما تسلط پیدا خواهند کرد، همان‌طور که ایران در دانش انرژی هسته‌ای، نظامی و غیره حرکت‌های خوبی انجام داد در زمینهٔ تولید هم باید فعالیت‌های بیشتری کند.

امام‌جمعه یزد بابیان اینکه معلمی شغل انبیاء است، یادآور شد: فرهنگیان باید فرزندان ایران را در مسیر راه انبیاء هدایت کنند و اگر در این مسیر کوتاهی شود به دانش آموزان ظلم شده است.

استاد حوزه علمیه یزد در ادامه هدف از بعثت انبیاء و اولیا را رشد، تکامل، سعادت و ارشاد انسان‌ها دانست و اضافه کرد: فطرت انسان‌خدایی است و باید در مسیر حق گام برداریم.

خطیب نماز جمعه یزد در بخشی از سخنان خود بابیان اینکه طراح همه فتنه‌ها صهیونیست‌ها هستند، خاطرنشان کرد: بسیاری از کارهای ناپسند و اقدامات ظالمانه در جهان مربوط به آنهاست.

وی تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید در مقابل این رژیم غاصب ایستادگی و توطئه‌های آن‌ها را خنثی کنند.