مدیر عامل شرکت آب منطقه ای یزد گفت: مالکیت رودخانه‌ها در اختیار دولت است و نماینده دولت در نگهداری و حفاظت از این مجموعه‌ها وزارت نیرو است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدمهدی جوادیان زاده مدیر عامل شرکت آب منطقه ای یزد  روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به حجم بالای آب ورودی به رودخانه‌های استان اظهار داشت: مالکیت رودخانه‌ها در اختیار دولت است و نماینده دولت در نگهداری و حفاظت از این مجموعه‌ها به عهده وزارت نیرو است. 
وی افزود: در استان تعداد زیادی رودخانه وجود دارد و در برخی نقاط ، حجم بالای تعرض به‌ قدری بالاست که عمده پرونده‌های حقوقی و مراجعه‌های مردمی را به شرکت تشکیل می‌دهد. 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد درباره جاری شدن سیلاب در برخی رودخانه‌های استان به‌ویژه رودخانه مرکزی شهر تفت هم گفت: آب این رودخانه همچون گذشته به سمت دشت چرخاب هدایت می‎‎شود و برخلاف شایعات، خسارتی به شهر یزد وارد نخواهد کرد. 
جوادیان زاده افزود: شهر یزد از سمت مهریز به سمت شهرستان اشکذر دارای سیل بندهایی است و با توجه به بارندگی‌های اخیر هنگام وقوع سیل، با بازدیدها و نظارت‌های خوبی که انجام شد مشکلی ایجاد نشد ولی مشکل عمده تخلیه زباله است. 
وی خاطرنشان کرد: البته سیل بندهای مصنوعی در مناطق مختلف احداث شد که بازسازی و نگهداری آن‌ها ضروری است، امیدواریم با اینکه سال‌ها از آنها استفاده ‌نشده است بتوانیم آن‌ها را بازسازی کنیم. 
این مسئول درباره سیل بندهای منطقه پارک کوهستان نیز اظهار داشت: سیل بندها برای بارش‎‎های محلی در مسیر جاده تفت به یزد تدارک دیده شد که قبلاً هم برای بارش‌های اندک استفاده شد و چند روز اخیر هم بارش‌های این منطقه کم بود ضمن آنکه مقرر شد سپاه در شهرک طلاییه، تمهیداتی را انجام دهد.