فرمانده انتظامی ابرکوه گفت: تلاش برای آگاه‌سازی مردم از طریق رسانه‌ها و ظرفیت سایر دستگاه‌ها از جمله عواملی است که سبب کاهش جرائم و حوادث ناگوار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد،  علیرضا صالحی فرمانده انتظامی شهرستان ابرکوه از برخورد قاطع پلیس در چهارچوب قانون با اخلال‌گران نظم و امنیت در چهارشنبه آخر سال خبر داد.

سرهنگ علیرضا صالحی گفت: پلیس در اجرای آیین‌ها و جشن‌های آخر سال با شادمانی در کنار مردم خواهد بود و ماموران انتظامی با آمادگی کامل و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود تلاش خواهند کرد بستر و فضای امنی را برای اجرای مراسمات در ایام پایان سال فراهم کنند.
این مقام انتظامی هم‌افزایی و ایجاد فضای تعاملی تمامی دستگاه‌ها در خدمت‌رسانی به مردم را امری بسیار ضروری و مهم دانست و اظهار داشت: دلسوزی در ارائه خدمات مطلوب به اقشار مختلف و انعکاس این اقدامات در سطح جامعه موجب نشاط و امید در بین مردم خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه امروزه برخی از آیین‌های نامتعارف جایگزین مراسم‌ها و آیین‌های سنتی مردم شده‌اند تصریح کرد: تلاش برای آگاه‌سازی مردم از طریق رسانه‌ها و ظرفیت سایر دستگاه‌ها از جمله عواملی است که سبب خواهد شد مشارکت مردمی جلب و از این طریق کاهش جرائم و حوادث ناگوار را شاهد باشیم.
سرهنگ صالحی توزیع بروشور‌های آموزشی و هشدار دهنده، برگزاری کارگاه و کلاس آموزشی در مدارس و ادارات را از جمله اقدامات فرهنگی، اجتماعی و انتظامی این شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: پلیس مخالف شادی مردم نیست اما با افرادی که بخواهند امنیت و شادی مردم را مختل کنند برخورد جدی و در چهارچوب قانون خواهد کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان ابرکوه در پایان با تاکید بر استمرار طرح برخورد با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد محترقه خاطرنشان کرد: پلیس نظارت و کنترل خود را بر واحد‌های صنفی که ممکن است با فروش مواد محترقه سلامتی و امنیت مردم را به خطر اندازند افزایش داده و در صورت مشاهده با این واحدها برخورد جدی صورت خواهد گرفت.