مدیر آب‌ و خاک سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت:

مدیر آب‌ و خاک سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: در اجرای طرح سیستم نوین آبیاری مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط شهرستان‌های خاتم، تفت و ابرکوه پیشتاز بودند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید علی‌اصغر مصطفوی مدیر آب‌ و خاک سازمان جهاد کشاورزی یزد  گفت: برای بهره‌وری هرچه بهتر منابع آب 24 هزار هکتار از اراضی و باغ‌های استان یزد به سیستم نوین آبیاری تجهیز شده است.

وی افزود: این میزان آبیاری نوین از سال 1370 تاکنون با کمک‌های رایگان دولت و مشارکت کشاورزان اجرا شد.

وی ادامه داد: دولت امسال برای اجرای طرح‌های آبیاری نوین 290 میلیارد ریال در قالب کمک‌های بدون بازپرداخت مصوب کرد و در صورت اختصاص کامل این مبلغ سه هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز خواهد شد.

مدیر آب‌ و خاک سازمان جهاد کشاورزی یزد تصریح کرد: در اجرای این طرح مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط شهرستان‌های خاتم، تفت و ابرکوه پیشتاز بودند.

این مسئول ارشد بخش آب‌وخاک یزد یادآور شد: در سال 1396 سه هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی یزد به سامانه نوین آبیاری تجهیز شد.

35 درصد اشتغال مردم ابرکوه وابسته به فعالیت‌های کشاورزی ، دامداری و دامپروری است و هشت هزار خانوار از این طریق امرارمعاش می‌کنند.

منابع آبی 15 هزار هکتار از باغ‌ها و اراضی زراعی شهرستان طی 10ماه با استحصال از چاه‌های کشاورزی و 11رشته قنات 140 میلیون مترمکعب تأمین می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها