رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: استفاده از دانش بومی و به کارگیری روش های نوین آبیاری و کشت به ویژه در بخش گلخانه ای و تولیدات دامی ، از امتیازهای ویژه استان در کسب موفقیت های کشوری بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید جمال سجادی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد در سی و سومین آیین تجلیل از کشاورزان برتر با بیان توانمندی ها و دستاوردهای این حوزه انتخاب چهار نمونه از یزد در میان منتخبان کشوری را نشان دهنده همت بالای کشاورزان یزدی دانست که با وجود شرایط سخت اقلیمی به دست آمده است.

وی افزود: استفاده از دانش بومی و به کارگیری روش های نوین آبیاری و کشت به ویژه در بخش گلخانه ای و تولیدات دامی ، از امتیازهای ویژه استان در کسب موفقیت های کشوری بوده است.

در این مراسم ، 45 نفر از تولیدکنندگان و بهره برداران رشته های زراعت، باغبانی، دام و طیور، شیلات، صنایع تبدیلی و غذایی، آب وخاک، بخش زکات، ترویج، منابع طبیعی و آبخیزداری، تعاونی ها و عشایر استان به عنوان برگزیدگان سال97 معرفی و از آنها تجلیل شد.

هم‌اکنون یک‌میلیون و 620 هزار تن انواع محصول کشاورزی و دامی در استان به همت 76 هزار بهره‌ بردار تولید می شود.

زمین‌های قابل ‌کشت استان 170 هزار هکتار است که در حال حاضر به دلیل تداوم 2 دهه پدیده خشکسالی ، کاهش بارندگی و توسعه کشت گیاهان کم آبخواه ، 116 هزار هکتار آن کشت می‌شود.

استان یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال 1395، یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.