معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد گفت:با فراهم کردن نوبت اینترنتی به افراد برای عرضه اجناس سعی شود از تشکیل شدن صف ها برای خریداری اجناس خوراکی جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علیرضا ابوالحسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار شهرستان میبد افزود: کنترل قیمت ها باید در دستور کار قرارگیرد و با به راه انداختن گشت های نظارتی متشکل از اتاق اصناف و نمایندگان ادارات با افراد متخلف که گرانفروشی وکم فروشی مرتکب می شوند برخورد محکم و قاطع شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار در این جلسه گفت : از ابتدای توزیع اقلام تنظیم بازار تاکنون 10 تن و860 کیلو گوشت گوسفند و40 تن و850 کیلو گوشت منجمد که حدودا 10 تن آن در ایام محرم و صفر بین هیاتهای مذهبی توزیع شده ، همچنین 15تن مرغ گرم و103 تن مرغ منجمد در این فاصله زمانی در شهرستان میبد توزیع شده است.

حجت الله خلیلی افزود : با توجه به وضعیت شکر حدود 59 تن شکر صنفی به میبد تعلق گرفته است که هنوز توزیع نشده است.

در این جلسه موضوعات مختلفی مانند توزیع اقلام تنظیم بازار، وضعیت جوجه ریزی، وضعیت بلدرچین،نهاده های دامی، بحث قاچاق سوخت، دام زنده ،افزایش قیمت بعضی از مصالح ساختمانی مانند آجر ودلایل آن مطرح شد و بررسی سه نرخ در دستور کار قرار گرفت.

در ارتباط با نرخ های پیشنهادی قالیشویی و لوله کشی گاز که نسبت به سال 95 حدود 40 الی 45 درصد درخواست شده بود از سوی اعضای حاضر در نشست مخالفت به عمل آمد وتا سقف 25 و28 درصد مورد موافقت قرار گرفت.

همچنین با نرخ پیشنهادی و افزایش نرخ شیرینی مخالفت شد ومقرر گردید بار دیگر به اتاق اصناف یزد بازگردانده شده وبا آنالیز مجدد راهی ستاد تنظیم بازار شود.

در این نشست همچنین به عرضه اجناس خوراکی با توجه به کد ملی افراد اشاره شد.