رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه گفت: سه هزار اصله نهال رایگان به مناسبت هفته منابع طبیعی ( 15تا 21 اسفند) در این شهرستان بین مردم، اداره ها و نهادها در راستای توسعه فضای سبز توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مرتضی سعیدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه در حاشیه نشست هماهنگی برگزاری هفته منابع طبیعی افزود: تا پایان هفته منابع طبیعی 12 هزار اصله نهال توزیع می شود.

وی ادامه داد: برای توسعه فضای سبز با لحاظ شرایط آب و هوایی نهال ها از گونه‌های سازگار با محیط شامل سرو خمره‌ای، سرو شیراز ، کاج تهران، اقاقیا، سنجد زینتی، سنجد شیرین و تلخ است.

وی دیگر برنامه ها را بذرپاشی، نهالکاری، نواختن زنگ همیار طبیعت در یکی از مدارس، نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله منابع طبیعی، بازدید دانشجویان از پروژه‌های آبخیزداری و ترسیب کربن، تجلیل از کارکنان پاسگاه‌های انتظامی در حفاظت از منابع طبیعی و خبرنگاران در هفته منابع طبیعی را ذکر کرد .

افزون بر 90 درصد مساحت ابرکوه شامل 480 هزار هکتار عرصه‌های منابع طبیعی شامل اراضی بیابانی، کویری و مرتعی است که 253 هزار هکتار آن اراضی بیابانی و 227 هزار هکتار آن مرتع است.