فرماندار بافق گفت: مسئولان صدور مجوزهای لازم را تسریع کنند تا در فروش و ارسال محصولات پرورش مرغ به خارج شهرستان هم مشکلی نداشته باشیم.

محمد زاده رحمانی با اشاره به مشکلاتی که واحدهای پرورش مرغ تخم گذار در سطح شهرستان دارند اظهار داشت: در چند سال گذشته سه مزرعه پرورش مرغ‌های بومی تخم گذار در بافق احداث و راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه مشکلات واحدهای تولیدی در این زمینه قابل پیگیری و رفع است افزود: دو مشکل اساسی این واحد‌ها بسته‌بندی محصولات و بازاریابی فروش تولیدات است.

فرماندار بافق با اشاره به پیگیری جهت رفع این مشکلات اضافه کرد: از طریق اداره کل دامپزشکی و جهاد کشاورزی استان پیگیری می شود تا این واحد ها به استانداردها و شاخص های نظام دامپروری وپرورش طیور نزدیک شوند.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد اشتغال و حفظ مشاغل موجود عنوان کرد: شایسته است تا در روند پاسخ به استعلامات و صدور مجوز لازم تسهیل گری شده و در روند کار تسریع ایجاد شود تا در فروش و ارسال محصولات مرغداری به خارج شهرستان هم مشکلی نداشته باشند.

فرماندار بافق با بیان اینکه مزرعه پرورش مرغ بومی تخم‌گذار در تامین مواد غذایی مردم نقش موثری دارد اظهار داشت: این واحد تولیدی با ظرفیت 12 هزار قطعه هم اکنون با نیمی از ظرفیت خود فعالیت دارد که لازم است در آینده با حمایت های مسئولان با تمام ظرفیت فعالیت داشته باشد.