در آستانه روز تکریم و بزرگداشت مقام مادران و همسران شهدا، ۹ کتاب مکتوب و صوتی ویژه بانوان شاهد و ایثارگر استان یزد رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، 9 اثر مکتوب و صوتی مرتبط با بانوان ایثارگر و شهید همچنین مادران و همسران شهدای استان یزد ظهر امروز به همت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری یزد و بنیاد حفظ آثار و نشر ارز‌ش‌های دفاع مقدس یزد در آیین اختتامیه  ششمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت یزد رونمایی شد.

در این جشنواره، از کتاب «پیله عشق» که مجموعه از خاطرات بانوان پرستار استان یزد است و توسط «فاطمه عابدی» به رشته تحریر درآمده رونمایی و بخشی از این کتاب در مراسم معرفی شد.

همچنین کتاب «دمنوش خاطرات» شامل مجموعه ای از اشعار شعرای زن استان یزد هم در این جشنواره رونمایی شد، دمنوش خاطرات مجموعه اشعاری است که بانوان شاعر استان یزد در حوزه ایثارگری بانوان سروده‌اند.

کتاب «دمنوش خاطرات» توسط عالیه محرابی، شاعر شناخته شده یزد که بارها در محضر رهبر معظم انقلاب به شعرخوانی پرداخته گردآوری شده است.

علاوه بر این دو کتاب مکتوب، هفت کتاب صوتی با هدف ارائه خوراک مناسب در فضای مجازی، در این جشنواره رونمایی شد و بخشی از این کتاب‌ها در مراسم رونمایی از طریق سیستم صوت سالن پخش شد.

کتاب‌های صوتی رونمایی شده در این مراسم ویژه گروه سنی کودک و نوجوان تهیه و تنظیم شده و توسط ناهید فرجی بیان می‌شود و علاقه مندان می توانند این کتاب‌ها را تهیه کرده و به صورت صوتی از محتوای آن استفاده کنند.

این کتب توسط سازمان حفظ و نشر مشارکت زنان در دفاع مقدس استان یزد تهیه و آماده رونمایی در  ششمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت یزد شده است و به عنوان قدم مهمی در حوزه تولید محتوای مناسب برای گروه سنی کودک و نوجوان معرفی شده است.