مدیرکل بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: مادران و خواهران و همسران شهدا با صبوری خود انقلاب را مستحکم کردند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، فاطمه دانش یزدی در ششمین جشنواره اسوه های صبر و استقامت یزد اظهار داشت: امروز شهدا و خانواده‌های معزز آنها در پاسداشت ارزش‌ها و اصول انقلابی و دفاع از حریم اهل بیت(ع) نقشی مهم ایفا می‌کنند و دشمنان را از اهداف شومی که در سر دارند مایوس کردند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد تصریح کرد: جانفشانی‌های فراموش نشدنی برآمده از این نگاه را در هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم و امروز نیز مدافعان حرم تجلی‌گر این اثرات تربیتی هستند.

دانش یزدی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران از زمان شکل‌گیری و تاکنون که فراز و نشیب و دشمنی‌های متعددی را پشت سر گذاشته، همواره بر ستون صبر، پایداری و وفاداری مردمی استوار بوده است.

وی گفت: شهدا در دامان مادران این سرزمین درس اخلاق و زندگی آموختند که با رشادت خود امنیت امروز را برای کشور عزیزمان به ارمغان آوردند و ما امروز مفتخریم از وجود سرمایه‌های عظیمی چون مادران، همسران و خواهران شهدا بهره‌مند هستیم که با پیروی از اسوه صبر و مقاومت حضرت زینب کبری(س) گذشت و مقاومت پیشه ساخته‌اند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با بیا اینکه از سوی دیگر بانوانی که افتخار جانبازی و یا فعالیت مستقیم در مسیر ایثار و مجاهدت را دارند نیز شایسته تقدیر هستند تصریح کرد: وجود عزیزانی در لباس خدمت به حفظ امنیت و استقلال این مرز و بوم نیز خود تعبیری از واژه بلند ایثار، مردم داری و شجاعت است.

دانش یزدی خاطرنشان کرد: پاسداشت منزلت حضرت ام البنین(ع) و روز رحلت این بانوی پارسا و مومن که با عنوان روز تکریم مادران و همسران شهدا نام‌گذاری شده، یکی از زیباترین و مقدس‌ترین کارهایی است که باید مورد توجه مسئولین و آحاد جامعه باشد.