در هفتاد و چهارمین نشست باشگاه فیلم حوزه هنری یزد فیلم سینمایی «گناهکار» به نویسندگی و کارگردانی گوستاو مولر نقد و اکران شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، وحید حُسنی، نویسنده یزدی در هفتاد و چهارمین نشست باشگاه فیلم حوزه هنری یزد گفت: این اثر را باید در فضای محتوایی خودش دید در این فیلم با پلیسی روبرو می‌شویم که تا قطعی شدن حکمش باید نیروهای عملیاتی را ترک کند ولی این فرد هرچند تبعید شده از روحیه عملیاتی و خدمت‌رسانی دست بر نمی‌دارد.

وی افزود: فیلم داستانی جنایی و هیجانی«گناهکار» که در حوزه هنری نقد و اکران شد برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان در نود و یکمین مراسم جایزه آکادمی اواردز شد سال 2018 به روی پرده رفته است.

این نویسنده گفت: داستان فیلم، درباره افسر پلیس است. او مسئول پاسخ‌گویی به تماس‌های اورژانسی پلیس است که با دریافت تماسی مشکوک داستان شروع می‌شود.  

وی افزود: این فیلم نوعی داستان تصویری است که کاملا تصویرها را به تخیل مخاطب موکول می‌کند هرچند ساخت چنین فیلم‌هایی به سهولت امکان‌پذیر است ولی شجاعت و متن فوق‌العاده‌ای می‌طلبد.

حُسنی با بیان اینکه تعلیق در این فیلم قوی است، گفت: این فیلم واقعا هیچ چیز اضافه‌ای ندارد؛ یعنی اگر یک دیالوگ یا یک صحنه را از دست بدهید، سؤالش در ذهن‌تان می‌ماند.

گفتنی است: نشست‌ هفتگی اکران و تحلیل فیلم باشگاه فیلم حوزه هنری یزد سه‌شنبه‌ها‌، ساعت 18 با حضور اهالی سینما، هنرمندان و علاقه‌مندان در محل حوزه هنری یزد خیابان آیت الله کاشانی، کوچه آزادی برگزار می‌شود.