جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزداظهار داشت:در کل کشور برای آغاز دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و لحظه ورود تاریخی امام به کشور اسلامی ایران، ۴۰ هزار نفر در گروه‌های سرود برنامه اجرا می‌کنند که هزار و ۴۰۰ نفر از آنها سرودهای خود را در یزد اجرا کردند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سرود هزار و ۴۰۰ نفری بچه‌های مسجد که با همکاری آموزش و پرورش و دبیرخانه کانون‌های فرهنگی ورزشی مساجد یزد تدارک دیده شده، امروز در ساعت ۹:۳۳ همزمان با سالگرد ورود تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به ایران در سال ۵۷، اجرا شد.

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد در حاشیه برگزاری این مراسم در حسینیه امیرچخماق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در کل کشور برای آغاز دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و لحظه ورود تاریخی امام به کشور اسلامی ایران، ۴۰ هزار نفر در گروه‌های سرود برنامه اجرا می‌کنند که هزار و ۴۰۰ نفر از آنها سرودهای خود را در یزد اجرا کردند.

سعید زارع عنوان کرد: امسال برنامه‌های دهه فجر متفاوت از سال‌های قبل برگزار شد و بعد از اجرای دعای ندبه در حسینیه سید محمدآقا، اجتماع مردمی در حسینیه امیرچخماق و در جوار تربیت هشت شهید گمنام دوران دفاع مقدس برگزار شد.

وی بیان کرد: اجرای گروه سرود هزار و ۴۰۰ نفری بچه های مسجد همچنین پخش صدای سخنرانی امام خمینی (ره) در ۱۲ بهمن ۵۷ در بهشت زهرا، پخش سرودهای انقلابی و ... حال و هوای فجر امسال را متفاوت از سال‌های دیگر کرد.

زارع با اشاره به اینکه امسال ۱۲ بهمن با روز جمعه مقارن شده است، افزود: زنگ انقلاب فردا در ۱۴۰۰ مدرسه استان نواخته خواهد شد و در مرکز استان برنامه نمادین در مدرسه ملک ثابت در بلوار ۱۷ شهریور و در شهرستان‌ها برنامه نمادین در مدرسه جهانی در بخش بهمن ابرکوه برگزار می‌شود.