مدیر آموزش و پرورش بهاباد گفت: حدود 54 درصد از 75 متقاضی ورود به مراکز آموزش عالی شهرستان در سال تحصیلی 98- 97 در آزمون سراسری دانشگاه ها پذیرفته شدند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، "حسن رزاقی" چهارشنبه شب در آیین تجلیل از 24 نفر از قبول شدگان شهرستان در دانشگاه ها افزود: اغلب این افراد در مراکز آموزش عالی استان پذیرفته شدند.
وی به ادامه تلاش های مدیریت آموزش و پرورش منطقه برای ارتقای سطح علمی دانش آموزان اشاره کرد و یادآور شد: جذب نیروی انسانی متخصص بومی در اولویت قرار دارد و هم اکنون 98 درصد معلمان منطقه بومی هستند.
همچنین فرماندار بهاباد با تبریک موفقیت دانش آموزان در راهیابی به دانشگاه از آنها به عنوان افراد نخبه یاد کرد و افزود: قبولی 40 نفر در آزمون سراسری جایگاه علمی شهرستان را در میان 10 شهرستان استان یزد برجسته کرد.
محمد مهدی خانی زاده بهابادی با بیان اینکه علم نور است و خدا آن را در دل هرکسی که بخواهد، می تاباند، یادآور شد: امروز آثار معنوی که علم و دانش باید برای ما به بار بیاورد ترس از خداست .
وی گفت : به فرموده پیامبر اسلام علم "حجاب اکبر" است، دانشی که به جای فروتنی ایجاد غرور کند، علم نیست، باید با غرور علمی مبارزه کرد . 
خانی زاده بهابادی تصریح کرد: اگر علم همراه تهذیب و اخلاق باشد جامعه به سعادت می رسد و علم ابزاری برای خدمت و آسایش انسان هاست ، اگر علم بی جهت و تهی از دین و معرفت الهی باشد حاصل آن ویرانی و تباهی خواهد بود.
فرماندار بهاباد در ادامه به بیان اهمیت علم در اسلام پرداخت و گفت: همه ما نیازمند اخلاق علمی هستیم؛ هر کاری یک اصول اخلاقی دارد، آنچه در علم مهم است، اخلاق علمی است که به آن زینت می بخشد. 
خانی زاده بهابادی از غرور علمی به عنوان آفت در عرصه دانش بشر یاد کرد و افزود: بی رغبتی نسبت به پژوهش، مردم گریزی و بی احترامی به مردم و دین گریزی از جمله برخی آفات غرور علمی است. 
وی یادآور شد: دانش افزایی باید همراه با عقل باشد و هرچه را شنیدیم نباید زود باور کنیم؛ بلکه باید عقل خود را به کار ببندیم. 
فرماندار بهاباد با اشاره به اینکه همه کارها را باید برای خدا و خدمت به مردم انجام داد و نتیجه اش را به خالق هستی واگذار کرد، یادآور شد : علم باید همراه با عمل باشد، چرا که علم بدون عمل فایده و اثری ندارد.