مسئولین شهرستان اردکان در دیدار با خانواده شهید انقلاب ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر بر حفظ وحدت و آرامش در جامعه تأکید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، شب گذشته و در آستانه ایام‌الله دهه فجر ، جمعی از مسئولین شهرستان اردکان به دیدار خانواده شهید محمدعلی قانعی تنها شهید انقلاب در این شهرستان رفتند.

محمدرضا تابش در این دیدار ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی، تحولی در دنیا به وجود آورد و معجزه قرن نام گرفت و این انقلاب به مرحله بلوغ و تکامل خود رسیده است و انشا الله با حسن تدبیر مسئولان و پایمردی مردم به انقلاب جهانی حضرت ولی‌عصر (عج) وصل خواهد شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دوران انقلاب اسلامی در شهرستان اردکان به بیان خاطراتی از این شهید بزرگوار پرداخت و افزود: شهید قانعی دل درگرو انقلاب اسلامی داشت و همواره در جلسات مذهبی انقلابیون شرکت می‌کرد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شهید قانعی، نشان پایمردی و ایثارگری مردم اردکان شد و با تقدیم جان و خون خود درراه پیروزی انقلاب اسلامی این پرچم را برافراشت.

وی افزود: انقلاب اسلامی وامدار امثال شهید قانعی‌ها و وامدار خانواده‌هایی است که با اعتقاد، زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کردند. کمترین کاری که ما مسئولین می‌توانیم انجام دهیم خدمت بی‌مزد و منت و خالصانه به مردم است. اگر این کار را کردیم هم‌خانواده شهدا و هم مردم راضی هستند.

تابش با اشاره به شرایط سخت کشور گفت: اعتماد مردم مهم‌ترین فرصت است و بازسازی اعتماد مردمی می‌تواند معجزه آفرین باشد و با اتکا به اعتماد و قدرت مردم می‌توانیم این دوران سخت را بگذرانیم. اتکا به قدرت مردم و بازسازی اعتماد مردمی در سایه حفظ وحدت بین مسئولین، گذشت، ایثار، اخلاص و کار مجاهدانه صورت می‌گیرد.

وی در پایان تصریح کرد: اتحاد و اتفاق خوبی در اردکان برقرار است. ما به‌عنوان سکان‌داران هدایت شهر وظیفه‌داریم که انسجام و هماهنگی را در حد اعلا حفظ کنیم. در این شرایط حساس فعلی باید مسائل و مشکلات را کمتر به مردم منتقل کنیم. همه مسئولین باید در جهت کم کردن مشکلات مردم تلاش کنند و ادارات نیز تحرک بیشتری داشته باشند.

امام‌جمعه اردکان نیز در ادامه ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به‌ویژه شهید محمدعلی قانعی، گفت: همه ما در عرصه مسئولیت، مشکلات و دغدغه‌هایی داریم و باید از خداوند بخواهیم که ما را از خودبینی، خودخواهی و خودمحوری حفظ کند.

وی اظهار داشت: مسائل و مشکلات شهر را باید با تعامل، تفاهم، وحدت و همبستگی هرچه بیشتر مردم و مسئولین رفع کنیم و در جهت خدمت به اقشار مختلف جامعه از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر گفت: انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته دستاوردهای فراوان و مهمی داشته است و ما وظیفه‌داریم برای حراست و پاسداری از این دستاوردها تلاش کنیم.

فرماندار اردکان هم در پایان با اشاره به در پیش بودن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ما در حقیقت یک انقلاب فرهنگی بود و اگر بخواهیم فرهنگ را از انقلاب حذف کنیم چیزی از این انقلاب باقی نمی‌ماند.

وی افزود: آنچه امروز و در این شرایط کشور بیش از هر چیز دیگری به آن نیاز داریم حفظ آرامش، ایجاد امید در مردم و رعایت رفتار در چارچوب قانون است. اگر بین مسئولین اختلافی هم وجود دارد نباید به فضای عمومی جامعه منتقل شود تا جلو سوءاستفاده فرصت‌طلبان گرفته شود.

هادی مقیمی در پایان اظهار داشت: اختلاف‌نظرها مبنای رشد است و اگر این اختلاف‌نظرها درست مطرح شود می‌تواند باعث رشد و پیشرفت شود. باید با تفاهم و آرامش بیشتر در خدمت به‌نظام جمهوری اسلامی و خدمت به مردم تلاش کنیم.