فرماندار میبد گفت: مردم با اعتماد به نظام و با قدرت بی سابقه معنوی خود سخت ترین تحریم ها را از سال 1357 تاکنون پشت سر گذاشته اند و محاسبه دشمنان مبنی بر اینکه انقلاب ایران به چهل سالگی خود نمی رسد را نیز بر هم زده اند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، " حسین فلاح " سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص پیشرفت های شهرستان میبد در چهار دهه گذشته در حوزه های مختلف توضیحاتی ارائه کرد.

وی افزود : به برکت تلاش نیروهای نظامی ، انتظامی و دلسوزان انقلاب امنیت و ثبات پایدار در جامعه برقرار است و به دنبال آن با توسعه همه جانبه ای که در حوزه های گوناگون به وجود آمد مردم در حال فعالیت و زندگی خود هستند.

فلاح یادآور شد: در سایه امنیت پیشترفت هایی نیز حاصل شد، جوانان توانمند ما نوآوری هایی را در زمینه های تولید و اشتغال ایجاد کردند.

فرماندار میبد ادامه داد: همه نشان دهنده این است، اگر انگیزه کار و جهاد، خود باوری و اعتماد وجود داشته باشد و مسئولان حل مشکلات مردم را درنظر داشته باشند به طور یقین مردم نه تنها چهل سالگی انقلاب بلکه دهه ها چهل سالگی آن را جشن خواهند گرفت.

فلاح با اشاره به نمایشگاهی که در مصلی آیت الله اعرافی برپا شد، افزود : لازم است مسئولان هر اداره ای در شب های دهه فجر در محل نمایشگاه حضور یابند و به بیان عملکردها و دستاوردهای خود بپردازند و پاسخگوی مردم باشند.

این مسئول با دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن و دیگر برنامه هایی که در این ایام برگزار می شود، خاطرنشان کرد: حضور مردم و انعکاس این حضور و فعالیت ها در رسانه ها ، نشان دهنده دستاوردهای نظام و رقم زننده یاس و نابودی دشمنان خواهد بود.

همچنین فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه میبد با اشاره به پیش بینی برنامه های محوری گفت : روز جمعه 12 بهمن ساعت 9 صبح همزمان با نواختن زنگ انقلاب مراسم نمادین استقبال از حضرت امام (ره) در میدان شهرداری و سپس همایش پیاده روی به سمت مصلی و اجرای برنامه های متنوع ورزشی و فرهنگی در محل مصلی انجام خواهد شد.

سرگرد مصطفی بهشتی افزود : نمایشگاه عملکرد 40 ساله انقلاب در این روز در مصلی آیت الله اعرافی در 50 غرفه افتتاح می شود. 

وی دیگر برنامه های دهه فجر را پژواک جبهه مقاومت ، مراسم عزاداری ویژه شهادت حضرت فاطمه (س) و سالگرد نماینده فقید شهرستان، سخنرانی و خواندن اشعار توسط شاعران آیینی ، مراسم جشن و نورافشانی و... برشمرد.

فرمانده سپاه میبد همچنین به 200 عنوان برنامه در حوزه اداره ها و افتتاح مرکز سایبری که با همت خیری در محله خانقاه میبد با افزون بر 2 میلیارد ریال ایجاد شد و ... اشاره کرد.

در این نشست بخشی از دستاوردهای درمانی ، خدمات شهری ، فرهنگی و کمیته امداد گزارشی ارائه شد.

سپس به سئوال خبرنگاران در مورد تکریم ارباب رجوع ، تشکیل اتاق فکر در اداره ها، پرهیز از محافظه کاری و پاسخگویی صحیح به مردم ، حمایت های هدفمند در زمینه اشتغال و صنعت ، بیمه زیلو بافان و دستاوردهای انقلاب در حوزه بانوان پاسخ داده شد.

در پاسخ به سئوال خبرنگاران به لزوم ایجاد نگاه نو، تلاش در حوزه صنعت و فعالیت های مرتبط با آن ،کارآمد بودن در صورت همراهی و همکاری در استفاده از ظرفیت ها ، معرفی اقدامات انجام شده و ایجاد انگیزه در میان مسئولان، برگزاری جلسه نقد مسئولان با هدف پرهیز از آفت خود سانسوری، پیگیری های انجام شده مرتبط با بیمه زیلوبافان و لزوم فعال بودن بانوان و پرهیز از حاشیه سازی و خود باوری مطالبی بیان داده شد.