معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ابرکوه گفت: ورزش نه تنها عامل تندرستی، شادابی جامعه و خانواده‌هاست بلکه تأثیر مثبت آن در تربیت فرزندان سالم و پرنشاط مشهود است که این امر افتخاری برای جامعه انقلابی ما محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، " علی‌اکبر اسحاقی " روز دوشنبه در جشنواره ورزشی بانوان شهرستان که در سالن شهید علی‌اکبر کارگر برگزار شد، افزود: برای توسعه و ترویج ورزش بانوان به همکاری دستگاه‌های مرتبط نیاز است.

وی با قدردانی از حضور بانوان تاکید کرد: برگزاری جشنواره‌های ورزشی، علاوه بر تندرستی و نشاط در ارتقای سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی افراد، گسترش فرهنگ کار گروهی در خانواده و استفاده از اوقات فراغت بانوان بسیار تأثیرگذار است.

معاون فرمانداری ابرکوه بابیان اینکه فرهنگ فعالیت های ورزشی در جامعه باید توسعه یابد، تصریح کرد: هم‌ اندیشی در خصوص ارتقاء سطح سلامت جامعه از طریق ورزش از جمله ضرورت هاست.

جشنواره ورزشی بانوان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با همکاری امور بانوان فرمانداری و اداره ورزش و جوانان برگزار شد .

در این جشنواره بانوان شاغل اداره ها و همسران کارکنان فرمانداری ابرکوه در رشته‌های دریبل، مارپیچ بسکتبال ، دارت ، دراز و نشست و پنجه والیبال به رقابت پرداختند.

در این جشنواره به بانوانی که در رشته‌های ورزشی مقام برتر کسب کردند جوایزی به ‌رسم یادبود اهدا شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان ابرکوه افزود: جذب تعداد ورزشکاران به مکان های ورزشی در سال جاری نسبت به سال قبل 99 درصد رشد داشته است .

رضا خاموشی اظهار داشت: تعداد ورزشکاران از هزار و 676 نفر در سال گذشته به سه هزار و 500 نفر در سال 1397 رسیده است .

این مسئول ورزشی تصریح کرد: هم‌ اکنون 21 فضای مسقف و روباز ورزشی در شهرها و روستاهای بخش مرکزی و بهمن در اختیار علاقه ‌مندان به ورزش قرار دارد. 

وی افزود : با اجرای برنامه ها و فعالیت‌ فرهنگی، اطلاع ‌رسانی و همکاری گروه‌های مردم‌ نهاد و هیات‌های ورزشی از عوامل موثر افزایش تعداد ورزشکاران است. 

هم‌ اکنون سه هزار و 600 ورزشکار بیمه ‌شده در ابرکوه فعالیت دارند که در 37 هیات و در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت دارند.