کمیته امداد یزد از سال 1370 تاکنون نسبت به فراهم‌سازی زمینه ازدواج 24 هزار و 600 نوعروس تحت حمایت، ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار و نوعروسان نیازمند غیر تحت حمایت اقدام کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، روز دوشنبه معاون حمایت و سلامت خانواده این نهاد در استان گفت: کمک به تأمین جهیزیه و هزینه ازدواج مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند از جمله اقدامات حمایتی این نهاد برای تحکیم بنیان خانواده است. محمدحسین جمالپور افزود: 12 میلیارد و 900 میلیون تومان از سال 70 تاکنون توسط این نهاد برای کمک به تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند هزینه شده است.

وی در ادامه به عملکرد بخش بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد استان در 40 سال گذشته اشاره کرد و گفت: این نهاد طرح بیمه درمان مبتنی بر پزشک خانواده را به‌عنوان نظام بیمه‌ای نوین و برتر باهدف تأمین امکانات بیمه خدمات درمانی اقشار نیازمند برگزید و 31 میلیارد و 600 میلیون تومان برای هزینه‌های بهداشت و درمان مددجویان تحت حمایت طی این مدت پرداخت کرد.

جمالپور ادامه داد: هم‌اکنون 10 هزار و 204 نفر از اقشار نیازمند جامعه تحت حمایت بیمه خدمات درمانی کمیته امداد استان یزد قرار دارند که 6 هزار و 632 نفر از این تعداد سرپرست خانوار هستند.

وی یکی از اقدامات ارزشمند این نهاد برای گشایش مشکلات و گره‌های زندگی محرومان را اعطای وام‌های قرض‌الحسنه عنوان کرد و افزود: طی 40 سال از عمر بابرکت کمیته امداد 56 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه کارگشایی به 75 هزار و 136 خانوار نیازمند و تحت حمایت در استان یزد پرداخت‌شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد یادآور شد: ایتام، بی‌سرپرستان، ازکارافتادگان، سالمندان و بیماران ازجمله مددجویان تحت حمایت این نهاد هستند و هم‌اکنون 27 هزار و خانوار با جمعیت 58 هزار و 211 نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد استان استفاده می‌کنند.