حجت‌الاسلام رضا علیزاده‌امام جمعه بخش بهمن (ابرکوه) در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان و محققان پژوهشکده علوم شناختی، اظهار کرد: رهبری توصیه کردند که برای پیشرفت علمی از همه توانایی‌های غربی‌ها استفاده و از شاگردی کردن پرهیز نکنید.

به گزارش خبرگزاری موج یزد،علیزاده ادامه داد: شاگردی کردن ننگ نیست بلکه همیشه شاگرد ماندن ننگ است. لذا از این بیانات درمی‌یابیم که آنچه ایران در ارتباط با غرب با آن مخالفت می‌کند، زیر سلطه دولت‌های ظالم رفتن است نه ارتباط و همکاری با دنیا.

امام‌جمعه بخش بهمن (ابرکوه) تصریح کرد: ما هر جا به دشمن و در رأس آن‌ها آمریکا، اعتماد کردیم ضربه خوردیم. در برجام بااینکه رهبری معظم انقلاب مکرراً فرمودند «من خوش‌بین نیستم، شما هم اعتماد نکنید و تضمین بگیرید»؛ اما اعتماد کردند و ما ضربه خوردیم.

علیزاده ضمن اشاره به لایحه CFT و پالرمو ، تأکید کرد: آقایان به‌صراحت اعلام کردند که تصویب FATF و لایحه CFT هیچ‌یک از مشکلات کشور را حل نمی‌کند؛ بنابراین سؤال این است که باوجود چنین نظر صریحی درباره این لوایح، چه اصراری بر تصویب آن دارید؟! چرا باید به تعهداتی تن بدهیم که به قول خودتان هیچ دستاوردی ندارد؟

وی با تأکید بر اینکه مقابله با نقشه‌های دشمن نیازمند هوشیاری ملت است، عنوان کرد: یکی از برنامه‌های دشمن اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه ایران است. درست است که تمامی کشورها نسبت به 40 سال گذشته پیشرفت داشته‌اند؛ اما پیشرفت‌های چشمگیر ایران باوجود 40 سال تحریم، جنگ ، کودتا، فتنه ، انواع تهدیدها و فشارهای متعدد محقق شده است.

امام‌جمعه بخش بهمن ابراز کرد: امروز جمهوری اسلامی در اوج اقتدار و عزت و افتخار است اما دشمنان سال‌ها است سرمایه‌های دیگر کشورها به غارت می‌برند اما باز اکثریت مردمانشان بی‌خانمان و آواره هستند.

علیزاده به سیاه نمایی‌های دشمن نسبت به وضع موجود و ناامید کردن مردم نسبت به آینده اشاره کرد و گفت: ما منکر مشکلات کشور نیستیم و از مسئولین انتظار داریم که مشکلات کشور را مرتفع کرده و به داد مردم برسند.

وی تصریح کرد: مسئولین به‌جای مطرح و سرگرم کردن مردم به مسائل حاشیه‌ای چون حجاب و فضای مجازی و ... به فکر اقتصاد کشور و قطع کردن دست مفسدین باشند. مردم از فساد و دزدی بیت‌المال گلایه دارند؛ اما از طرفی سیاه نمایی و بزرگ جلوه دادن مشکلات هم موردقبول نبوده و انقلاب همچنان آینده‌ای روشن دارد.

خطیب جمعه بخش بهمن اضافه کرد: تشدید اقدامات ضد امنیتی و ناامن سازی از طریق سازمان‌دهی گروهک‌های ضدانقلاب از دیگر اقدامات دشمن است که قصد دارند با جا دادن به گروهک‌های ضدانقلاب در افغانستان و عراق منافقین را دوباره زنده کرده و با استفاده از آن‌ها به اهداف خود دست یابند.

علیزاده به ایجاد همگرایی و انسجام میان رژیم صهیونیستی و اعراب باهدف مقابله با ایران اشاره کرد و یادآور شد: وزیر امور خارجه آمریکا مانند گدای دورگرد به دیگر کشورهای منطقه سفر می‌کند و نشست ضد ایرانی در لهستان تشکیل می‌دهد تا ایران را در جهان منزوی و نابود کند.

وی به اجرای طرح‌های تنظیم بازار و مشکلات ناشی از آن اشاره کرد و گفت: علی‌رغم اینکه چنین طرح‌هایی خوب است اما مشکلاتی هم دارد که باید به آن‌ها رسیدگی شود. بعضاً دیده می‌شود که افراد متمکن برای گرفتن محصولات تنظیم بازار ولع بیشتری داشته و یا برخی آن را خریداری کرده و با قیمت بیشتر می‌فروشند.

امام‌جمعه بخش بهمن بابیان اینکه اجرای طرح‌های مذکور نیازمند نظارت بیشتر است، افزود: اولاً مردم باید خودشان رعایت کرده و راه را برای اقشار ضعیف و کم‌درآمد باز کنند. ثانیاً مسئولین هم تدبیری اندیشه کنند تا مردم فکر نکنند که قرار است قحطی بیاید و به ترس و وحشت بیفتند.