دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام روز سه‌شنبه با حضور فرماندار، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهر بهاباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی فرمانداری بهاباد، امام‌جمعه بهاباد در این مراسم اظهار داشت: سال‌ها مبارزه علیه رژیم طاغوت و حضور در مسئولیت‌های مهم در دوران انقلاب و پس‌ازآن از ویژگی‌های این شخصیت مبارز است که نباید فراموش شود. 

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی گفت : آیت‌الله رفسنجانی انسانی بسیار بزرگ و شریف، شخصیتی ملی و جهانی بود. 

وی با برشمردن ویژگی‌های اخلاقی آن مرحوم تأکید کرد: این روحانی خستگی‌ناپذیر انسانی حق‌شناس ، باهوش بود و حافظه‌ای بسیار قوی داشت، هرگز وقت را تلف نمی‌کرد تا به زندان افتاد. 

امام‌جمعه بهاباد ادامه داد: آن سعید فقید روحانی مبارزی بود، گاهی به بند هشت اشاره می‌کرد، اما آن‌قدر مقاوم و شجاع بود که نمی‌گفت چه کردند اما معلوم بود که شکنجه زیادی دیده است، و شاید بیشترین شکنجه را دید اما هیچ نگفت. 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهاباد سعه‌صدر را یکی از ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی دانست و یادآور شد: سعه‌صدر اگر به وادی اجتماعی وارد شود علاوه بر خود فرد، برای اجتماع هم ایجاد خیرات می‌کند. 

وی تصریح کرد: هاشمی رفسنجانی در زمان حیات امام خمینی(ره) جزو همراهان و یاوران اصلی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی بود و پس از رحلت امام (ره) نیز یاور و رفیق دیرین مقام معظم رهبری بود. 

امام‌جمعه بهاباد بابیان اینکه ارتباط هاشمی با مردم و نخبگان قوی بود، گفت: مدام ارتباط مردمی خود را حفظ می‌کرد، در جامعه و خطبه‌های نماز جمعه با مردم صحبت می‌کرد و به نظر مردم توجه داشت و البته ارتباط خود را با جامعه نخبگان نیز حفظ کرد.