استاندار گیلان با بیان اینکه زیرسازی راه آهن رشت - قزوین بطول ۱۶۴ کیلومتر ۹۳ درصد پیشرفت کار دارد گفت: برای ساخت راه آهن رشت - قزوین تاکنون ۱۲۵۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، نشست بررسی آخرین وضعیت پیشرفت پروژه راه آهن رشت - قزوین در سازمان مدیریت و برنامه ریزی با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی و استاندار گیلان در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار شد.

نجفی در پایان این نشست که معاونین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزیر راه و شهرسازی نیز حضور داشتند با قدردانی از توجه رئیس جمهور به این پروژه راهبردی و اهتمام سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت راه و شهرسازی درخصوص اهتمام به موقع آن گفت: در این نشست مقرر شد تأمین اعتبار راه آهن رشت - قزوین به دلیل اهمیت راهبردی آن در تکمیل کریدور ریلی شمال - جنوب و یکی از مهمترین مصوبات سفر دکتر روحانی به گیلان بصورت ویژه انجام شود.

وی با بیان اینکه زیرسازی راه آهن رشت - قزوین بطول ۱۶۴ کیلومتر ۹۳ درصد پیشرفت کار دارد گفت: برای ساخت راه آهن رشت - قزوین تاکنون ۱۲۵۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی افزود: تکمیل راه آهن قزوین - رشت ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز دارد.

نجفی گفت: در این نشست بر بهره‌برداری از باند برگشت ۳٫۲ کیلومتر باقیمانده آزاد راه رشت - قزوین تا پایان مرداد و بهره برداری کامل از مسیرهای رفت و برگشت تا پایان آبان ماه تأکید شد.

وی درخصوص تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام هم گفت: در نشست مذکور تصمیم گرفته شد علاوه بر قانون بودجه، از محل مالیات بر ارزش افزوده نیز کمک اعتباری انجام پذیرد تا بیمارستان‌های آستارا، رضوانشهر، تالش، لاهیجان و لنگرود تا پایان سال به بهره‌برداری برسند.