شعبانپور به جمعیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری گیلان اشاره کرد و گفت: روزانه یک‌هزار و ۸۰۰ تن پسماند در استان تولید می‌شود و این حجم از زباله را می‌توان تبدیل به ثروت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لنگرود، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اختصاص یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار از منابع مختلف به گیلان اظهار کرد: اعتبارات مذکور برای پروژه‌های نیمه تمام دستگاه‌های مختلف استان اختصاص داده شده است.

حجت شعبانپور بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام گیلان تأکید کرد و افزود: تا پایان امسال امیدواریم پروژه راه‌آهن قزوین رشت که دارای ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی است، به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه احداثدو کارخانه کمپوست در شهرستان‌های تالش و لنگرود به تصویب رسیده است، تصریح کرد: احداثکارخانه کمپوست لنگرود قطعی شده و به‌دنبال تهیه زمین این کارخانه هستیم.

شعبانپور به جمعیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری گیلان اشاره کرد و گفت: روزانه یک‌هزار و ۸۰۰ تن پسماند در استان تولید می‌شود و این حجم از زباله را می‌توان تبدیل به ثروت کرد.

وی با اشاره به اینکه آموزش تفکیک پسماند از مبدا در نقاط مختلف گیلان انجام شده است، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ مشارکت‌های اجتماعی از وظایف شهرداران و فرمانداران است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان بر برگزاری کارگروه پسماند در شهرستان‌ها تأکید کرد و یادآور شد: ساخت و ساز غیر مجاز در ساحل دریا، حریم رودخانه‌ها، جلگه و شهرها باید توسط مسؤولان مربوطه پایش و برخورد شود.

شعبانپور در ادامه با بیان اینکه اجرای طرح پرورش ماهی در قفس از سال گذشته در گیلان آغاز شده است، اظهار کرد: تا آبان ماه امسال قفس پرورش ماهی با ظرفیت ۳ هزار و ۵۰۰ تن در دریای خزر نصب می‌شود.

وی از صدور مجوز نصب ۱۲ هزار و ۸۰۰ تن قفس پرورش ماهی در دریا تا پایان سال ۹۶ در گیلان خبر داد و بیان کرد: توسعه آبزی‌پروری از برنامه‌های ایجاد اشتغال پایدار در استان است.