مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: شرایط جوی برای شنا در دریا به دلیل بالا بودن ارتفاع موج و پیش بینی های مربوطه در روزهای پنجشنبه و جمعه مناسب نمی باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از گردشگران خواست تا در هنگام ورود به سواحل استان مراقب باشند زیرا دریا برای شنا مناسب نیست.

یونس رنجکش افزود: با توجه به اعلام هواشناسی استان شرایط جوی برای شنادر دریا به دلیل بالا بودن ارتفاع موج و پیش بینی های مربوطه در روزهای پنجشنبه و جمعه مناسب نمی باشد.

وی یادآور شد: به گردشگران توصیه می شود تا هنگام حضور در سواحل استان مراقبت های لازم را از خود و همراهان بویژه کودکان داشته باشند.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان افزود: گردشگران استان در مورد حضور در سواحل از طرح های سالم سازی استفاده کرد و از حضور در مناطق خطرآفرین غیر طرح که جزء مناطق خطرآفرین می باشند خودداری کنند.

وی گفت: از ابتدای خرداد ماه تا کنون ۱۱ نفر از هموطنان به دلیل عدم رعایت ایمنی و توصیه و هشدارهای ناجیان و عوامل امداد و نجات با حضور در مناطق خطرآفرین و شنا در این مناطق جان خود را از دست داده اند و جان بیش از ۲۵۰ نفر نیز توسط عوامل امداد و نجات یافته است.

رنجکش افزود: حضور مسافرین در مناطق خلوت و بدور از امکانات برای شنا و جز تهدیدی برای جان آنان و خانواده هایشان نیست پس بهتر است با بی احتیاطی خاطرات خوش حضور در سواحل را به تلخی مبدل نکنند.

وی گفت: ۴۰ طرح سالم سازی در نوار ساحلی استان با امکانات و حضور عوامل امداد و نجات برای پذیرایی از گردشگران فعال است که توصیه می شود از آنها استفاده شود.