نماینده سنات اقتصادی اروپا از علاقه‌مندی این نهاد برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های مختلف صنعتی و گردشگری در ماسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از ماسال، نماینده سنات اقتصادی اروپا در نشست با فرماندار ماسال از آمادگی اعضای سنات اقتصادی اروپا برای همکاری و تعامل دوطرفه با ماسال خبر داد.

امیرحسین زلفی با اشاره به خواهرخواندگی ماسال با شهر برلین، اظهار کرد: انعقاد قرارداد تعامل بین انجمن گردشگری ماسال با انجمن گردشگری اروپا از جمله برنامه‌های در راستای خواهرخواندگی است.

نماینده سنات اقتصادی اروپا، دعوت از مسؤولان ماسال برای بازدید از صنایع و امکانات گردشگری شهر برلین و ایجاد تبادل اقتصادی در زمینه انتقال صنعت و تکنولوژی به این شهرستان از جمله برنامه‌ها به دنبال خواهر خواندگی دو شهر ماسال و برلین است.

وی به علاقه‌مندی سنات اقتصادی اروپا برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های مختلف صنعتی و گردشگری ماسال اشاره کرد.

زلقی تصریح کرد: در صورت وجود تعاملات سازنده بین دوطرف و تأمین زیرساخت‌های لازم آمادگی داریم حدود ۱۰۰ هزار نفر گردشگر اروپایی را برای بازدید از جاذبه‌های بکر و طبیعی ماسال به این شهرستان هدایت کنیم.

وی شهرستان ماسال را دارای ظرفیت‌های اقتصادی بسیار خوبی دانست و یادآور شد: در صورت معرفی و تبلیغات مناسب برای ماسال می‌توان بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی را به طرف این شهرستان جذب کرد.

نماینده سنات اقتصادی اروپا در ماسال ایجاد زیرساخت‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغی مناسب برای معرفی جاذبه‌های گردشگری و اقتصادی شهرستان ماسال را مهم دانست.

فرماندار ماسال نیز در نشست مذکور از همکاری مشترک بین این شهرستان با سنات اقتصادی اروپا استقبال کرد.

محمود قاسم‌نژاد خواهر خواندگی ماسال با شهر برلین را زمینه‌ساز توسعه روابط فرهنگی و اقتصادی بین دو شهر ماسال و برلین دانست و گفت: این امر موجب مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در طرح‌های گردشگری و صنعتی می‌شود.

وی ماسال را دارای ظرفیت‌های بسیاری در بخش های مختلف عنوان کرد و یادآور شد: ماسال از مزیت‌های بسیار مناسبی در زمینه توسعه گردشگری به‌ویژه در حوزه روستایی برخوردار است.