رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: شهرک صنعتی رودسر برای اجرای طرح صنعتی ساخت انواع ساختمان‌های پیش‌ساخته فلزی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از رودسر، رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در جریان بازدید از واحدهای تولیدی این شهرستان با اشاره به شناسایی ظرفیت‌های نقاط مختلف گیلان در راستای اجرای طرح‌های صنعتی در استان اظهار کرد: تعداد ۱۰۰ طرح صنعتی و معدنی برای جذب سرمایه‌گذاران در گیلان ارائه شده است.

محمد آراسته به ارائه طرح صنعتی ساخت انواع ساختمان‌های پیش‌ساخته فلزی با ظرفیت سالانه پنج هزار تن در گیلان اشاره کرد و افزود: استفاده از ساختمان‌های سبک در معماری جدید و کاهش مدت زمان ساخت از مزایای ارائه طرح مذکور در استان است.

رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه شهرک صنعتی رودسر برای اجرای طرح صنعتی ساخت انواع ساختمان‌های پیش‌ساخته فلزی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: استفاده از زیرساخت‌های شهرک و نزدیکی به بازارهای منطقه از ویژگی‌ها و مزایای شهرک صنعتی رودسر است.

آراسته، شهرک صنعتی رودسر را دارای زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی برشمرد و بیان کرد: شهرک مذکور ۷۵ کیلومتر تا فرودگاه و ۶۰ کیلومتر تا بندر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فاصله دارد.

وی به وجود مواد اولیه انواع ورق، پروفیل، نبشی، پیچ و مهره و رنگ در داخل کشور اشاره کرد و گفت: کشورهای حاشیه دریای خزر، عراق، افغانستان و سوریه از اهداف صادراتی طرح صنعتی ساخت انواع ساختمان‌های پیش‌ساخته فلزی در گیلان است.

رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه با اشاره به ارائه طرح صنعتی ساخت انواع راه‌پله‌های فلزی و استیل در استان، خاطرنشان کرد: توجه بازار به محصول جدید و نیاز بازار داخلی، دوام و زیبایی محصول تولیدی نسبت به محصولات مشابه از مزایای ارائه طرح مذکور در گیلان است.

آراسته، ظرفیت تولید طرح صنعتی ساخت انواع راه‌پله‌های فلزی و و استیل در گیلان را سالانه دو هزار تن خواند و یادآور شد: شهر صنعتی رشت برای اجرای طرح مذکور در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از زیرساخت‌های شهر صنعتی و دسترسی آسان به راه‌های اصلی از ویژگی‌ها و مزایای شهر صنعتی رشت است، اظهار کرد: زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی و فرودگاه در شهر صنعتی رشت وجود دارد.

رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به وجود مواد اولیه انواع ورق و میله‌های فلزی، ورق و میله استیل، یراق‌آلات فلزی و استیل و پیچ و مهره در داخل کشور اشاره کرد و افزود: بازار مناسب داخلی برای اجرای طرح مذکور وجود دارد.

آراسته همچنین از ارائه طرح صنعتی ساخت تریلر و نیمه تریلرهای کشاورزی در گیلان خبر داد و بیان کرد: سالانه ۲۴۰ دستگاه ظرفیت طرح ارائه شده مذکور در استان است.

وی با اشاره به وجود بازار مناسب منطقه‌ای در استان‌های شمالی با توجه به مزیت‌های بخش کشاورزی، تصریح کرد: شهرک صنعتی سفیدرود رشت برای اجرای طرح مذکور در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به وجود زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی و فرودگاه در شهرک صنعتی سفیدرود رشت اشاره کرد و گفت: شهرک مذکور ۳۰ کیلومتر تا بندر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فاصله دارد.

آراسته با بیان اینکه مواد اولیه انواع ورق، پروفیل، نبشی، قطعه‌ها و تجهیزات جانبی، رنگ و انواع موتور در داخل کشور وجود دارد، اظهار کرد: بازار مناسب داخلی از مزایای اجرای طرح صنعتی ساخت تریلر و نیمه تریلرهای کشاورزی در گیلان است.