استاندار گیلان گفت: ایجاد حلقه‌های تحقیقاتی با کشورهای هند، کنیا و سریلانکا در زمینه چای حائز اهمیت است.

به گزارش خبرگزاری موج از لاهیجان، محمدعلی نجفی ظهر امروز در جلسه شورای کشاورزی گیلان با اشاره به ایجاد فاصله بین تحقیقات و اجرا در بخش کشاورزی اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش تحقیقات محصولات کشاورزی در استان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: اگر در موضوع تحقیقات و برنامه‌ریزی بخش کشاورزی فکر، دقت و اندیشه نداشته باشیم تمام فعالیت‌های انجام شده هدر می‌رود و کارهای روزمره وقت تصمیم‌گیران را می‌گیرد.

استاندار گیلان، بررسی علمی و موشکافانه یافته‌های کشاورزی را فرصت مناسبی برای توانمند کردن این بخش دانست و بیان کرد: شورای کشاورزی استان در کنار بیان دستاوردها، راهکارهای ارائه شده باید نقد و بررسی شود.

نجفی با بیان اینکه در شورای کشاورزی گیلان باید به نقاط ضعف و چالش‌های این بخش پرداخته شود، تصریح کرد: بیان چالش‌ها می‌تواند در نتیجه‌گیری و بهبود فرآیند فعالیت‌ها تاثیرگذار باشد.

وی به دو محصول راهبردی برنج و چای در گیلان اشاره کرد و گفت: دو محصول مذکور برای استان و کشور حیاتی است و باید به آنها بیشتر پرداخته شود.

استاندار گیلان با تأکید بر فعال کردن مناسبات بین‌المللی در راستای حمایت از محصول چای با همراهی کشورهای چای‌خیز، خاطرنشان کرد: ایجاد حلقه‌های تحقیقاتی با کشورهای هند، کنیا و سریلانکا در زمینه چای حائز اهمیت است.

نجفی، افزایش همکاری‌های تحقیقاتی و تولید اندیشه در افزایش کیفیت محصول چای را از اهداف گسترش روابط با کشورهای چای‌خیز اعلام کرد.

وی با اشاره به اقدام‌های سازنده وزارت جهاد کشاورزی در بخش تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، اظهار کرد: در بخش آبیاری تحت فشار برنامه‌های خوبی وجود دارد و باید تقویت شود.

استاندار گیلان، خواستار ارائه اقدام‌های انجام شده در بخش شیلات و منابع طبیعی استان در جلسه بعدی شورای کشاورزی گیلان شد و بیان کرد: اداره‌های مذکور برنامه‌های انجام شده و آینده خود را ارائه کنند.