نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: تمام معلمان در امر تربیتی نقش دارند و برای بیرون آوردن شبهه از ذهن دانش‌آموزان همه باید تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، آیت‌الله رضا رمضانی پیش از ظهر امروز در نشست مسؤولان شهرستان‌ها و مربیان قرارگاه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان در سالن اجتماعات اداره‌کل آموزش و پرورش استان گفت: دانش آموزان اتحادیه باید جریان‌ساز باشند.

وی با بیان اینکه جوان امروز جامعه با گذشته به دلیل شرایط موجود متفاوت است، اظهار کرد این جوان برای نقش‌آفرینی در جامعه به مرور افکار نیاز دارد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خواستار برگزاری سمینار یک‌روزه درباره دانش‌آموز انقلابی شد و تصریح کرد: این دانش‌آموز در مقطعی از انقلاب باید تاثیرگذار باشد که این امر مراحل خاصی دارد.

رمضانی بر ضرورت برنامه‌ریزی دقیق برای تمام ابعاد تحصیل، تهذیب و تزکیه در جوانان تأکید کرد و ادامه داد: جوان دارای ویژگی است و اگر از این فرصت به درستی استفاده نشود تبدیل به تهدید می‌شود، لذا در این امر ضرورت برنامه‌ریزی دقیق برای تمام ابعاد تحصیل، تهذیب و تزکیه در جوانان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مجموعه استعدادها باید به صورت امانت در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، افزود: سه وظیفه مهم در بحثچالش بوده که ویژگی حق‌طلبی جوان از جمله آن است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری عدالت‌خواهی را امری فطری دانست و گفت: اگر به عدالت‌خواهی در جامعه تحقق بخشیده شود شکوفایی آن می‌تواند در تمام عرصه‌ها تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه نوعی مسؤولیت در انسان وجود دارد که باید به ثمر برسد، خاطرنشان کرد: اهداف خرد و کوچک باید مرور شود و برای رسیدن به هر هدفی راهکار مناسب وجود دارد.

رمضانی با بیان اینکه قرار نیست به هر نحوی در جامعه تغییر ایجاد شود، یادآور شد: زمانی که فرد مسؤولیت را پذیرفت باید دیگر موارد را رعایت کند تا الگو باشد.

وی دانش‌آموزان اتحادیه انجمن‌های اسلامی را نسل تاثیرگذار جامعه خواند و اضافه کرد: کسانی که می‌خواهند جریان‌سازی کنند باید شاگرد زرنگ باشند تا بتوانند نقش‌آفرینی کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری لازمه خودباوری در یک مجموعه را الگو بودن دانست و تصریح کرد: اگر به درستی این امر تحقق یابد اقتدار ایجاد می‌شود و به جامعه نیز سرایت می‌کند.

وی با بیان اینکه علم در دنیا اقتدار می‌آورد، خاطرنشان کرد: زمانی که به قدرت علمی، فکری، سیاسی و … رسیدیم حرف برای گفتن پیدا می‌کنیم.

رمضانی ادامه داد: ایران پس از انقلاب به قدرتی رسیده که کشورهای دیگر مجبور به مذاکره با آن شده‌اند، زیرا در گذشته این تفکر جهانی حاکم بود که آمریکا درصدد است با همان تفکر لیبرال دنیا را اداره و مدیریت کند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا قصد قدرت‌نمایی در اروپا و دیگر کشورها را داشت، یادآور شد: تنها ایران در مقابل قدرت‌نمایی آمریکا ایستاده است و اگر چه مشکلات داخلی وجود دارد، اما این اقتدار به واسطه علم به وجود آمده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه جریان‌سازی علمی باید تداوم یابد، خاطرنشان کرد: باید در حوزه علمی این جنبش را ادامه دهیم و نهضت شتاب یابد، دنیا امروز تشنه چنین جمعیتی در بخش علمی است.

وی با اشاره به اینکه کارهای تربیتی نباید تنها به یک مجموعه سپرده شود، یادآور شد: تمام معلمان در امر تربیتی نقش دارند و برای بیرون آوردن شبهه از ذهن دانش‌آموزان همه باید تلاش کنند.