تیم شطرنج ایران در دور هشتم مات شطرنج قدرتمند منتخب جهان شد.

به گزارش خبرگزاری موج از انزلی، رقابت‌های شطرنج بین‌المللی جام ستارگان با حضور ۱۰ ورزشکار قدرتمند و منتخب جهان در مقابل ۱۰ نفر از برترین‌های ایران در منطقه آزاد انزلی در حال برگزاری است.

مسابقات شطرنج جام ستارگان تا ۳۰ تیر ماه جاری ادامه می‌یابد و مراسم اختتامیه آن عصر این روز در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های منطقه برگزار می‌شود.

در هشتمین دور از مسابقات بین‌المللی شطرنج جام ستارگان جهان و ایران، تیم منتخب جهان با مجموع امتیاز ۵۱ امتیاز توانست در مقابل ۲۹ امتیاز تیم ملی ایران به پیروزی برسد و فاصله این امتیاز به ۲۲ رسیده است.

در دور هشتم نایجل شورت از انگلیس بر احسان قائم مقامی پیروز شد و الکسی دریف از روسیه علیرضا فیروز جا را مغلوب کرد.

روماین ادوارد از فرانسه در یک بازی نزدیک امیررضا پوررمضانعلی را از پیش رو برداشت و ایوان سکولوف هلندی به تساوی با آریا غلامی رضایت داد.

پویا ایدنی در مقابل میرشنکو شکست را پذیرا شد و سارا خادم‌الشریعه در برابر جهانگیر وحیدف از ازبکستان شکست خورد.

سید خلیل موسوی نیز با جان الوست از آمریکا در هشتمین دور مسابقات شطرنج جام ستارگان به تساوی رضایت داد.

شاهین لرپری نیز در دور هشتم مقابل سرگسیان از ارمنستان به تساوی رسید و پرهام مقصودلو به عنوان یکه‌تاز میدان شطرنج تیم منتخب ایران با پیروزی در مقابل لی چانگ‌لی از چین همچنان تنها شطرنج‌باز بدون باخت ایرانی باقی ماند.

نایجل شورت در دور هشتم با ۷ امتیاز، پرهام مقصودلو با ۶٫۵ امتیاز و میرشنکو با ۶ امتیاز بالاترین امتیاز را در بین ۲۰ شطرنج‌باز حاضر در مسابقات مذکور کسب کردند.