موج
کدخبر : ۲۶۴۲۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264219

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آستارا از دستگیری سارق حرفه ای حین سرقت از صندوق نذورات مردمی در حرم امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان خبر داد.

جمشید مهدوی روز جمعه در تشریح این خبر به خبرنگار موج گفت: چهار روز پیش یکی از خادمان متوجه چسب کاری شدن صندوق محوطه حرم و به سرقت رفت مقداری نذورات مردمی می شود.

وی اضافه کرد: بعد از تحت نظر گرفتن محوطه امامزاده توسط دوربین مداربسته، در ساعت 24 بامداد، فردی حدودا 30 ساله، کاملا مشکوک در دوربین مشاهده شد، که در هنگام خلوت شدن حرم اقدام به سرقت از صندوق نذورات مردمی در داخل ضریح می کرد که با هوشیاری خادمان دستگیر شد.

وی افزود: این فرد برای اینکه کسی به او شک نکند خودروی 206 خود متعلق به استان قزوین را دورتر از امامزاده پارک می کرد و با خرید از دستفروش مقابل حرم و زیر نظر گرفتن خادمان، در فرصت مناسب با آغشته کردن سیم فولادی به چسب، نذورات مردمی را از صندوق سرقت می کرد.

وی اظهار کرد: سارق با همکاری نیروهای انتظامی بخش لوندویل به دستگاه قضایی تحویل داده شد و دادستان دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی آستارا با حضور در حرم، موضوع را پیگیری و پس از دستور بازداشت متهم ساعت 10 صبح امروز( جمعه) روانه زندان شد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان آستارا در پایان با اشاره به اینکه در دو سال گذشته این فرد دومین سارقی است که با هوشیاری خادمان حرم دستگیر و روانه زندان می شود،  اضافه کرد: علیرغم کبود بودجه و اعتبار از چهار سال پیش در راستای حراست از نذورات مردمی امامزدگان آستارا به دوربین مداربسته مجهز شده و خادمان آن در حفظ امنیت حرم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند بود.

به گزارش خبرنگار موج ، امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسی کاظم بوده‌اند و آرامگاه آنها در هفت کیلومتری جادهٔ آستارا به تالش قرار دارد و همه روزه بسیاری از مسافران و زائران برای زیارت و پرداخت نذورات خود به آنجا می روند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها