موج

در دومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی ایران؛

در دومین روز از ایام الله دهه فجر با حضور استاندار گیلان پروژه گازرسانی به چند روستای شهرستان رضوانشهر و ماسال مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مصطفی سالاری عصر امروز با حضور در رضوانشهر از پروژه گاز رسانی روستایی "خوشه اورماملال" بهره برداری کرد.

با بهره برداری از این خوشه 461 خانوار از ۵ روستای شهرستان رضوانشهر و ۱ روستای شهرستان ماسال از نعمت گاز برخوردار شدند.

اعتبار اجرای این پروژه ۴۷۸۰۸ میلیون ریال بوده است

پروژه تعریض و چهار خطه کردن محور رضوانشهر- انزلی به طول ۲۷۰۰ متر ،با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه های دهه فجر در شهرستان رضوانشهر بود که با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسید.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین از پروژه طرح بوم گردی روستای رودبارسرای شهرستان رضوانشهر بازدید کرد.

گردشگری از ظرفیت‌های ممتاز گیلان است

 سالاری در حاشیه این بازدید با اشاره بر لزوم توجه به اجرای طرح‌های بوم‌گردی در استان، اظهار کرد: گردشگری از ظرفیت‌های ممتاز گیلان است که در کنار کشاورزی و دیگر ظرفیت های حوزه بازرگانی می تواند رونق اقتصادی در گیلان را محقق کند.

افتتاح ۶۷ پروژه با اعتبار 340 میلیارد ریال در رضوانشهر

وی افزود: برای استفاده بهینه از این ظرفیت‌ باید ضمن توجه به حفظ منابع طبیعی و جلوگیری از آسیب به محیط زیست ،واحدهای اقامتی برای گردشگران در بستر طبیعت با رویکرد اشتغال زایی و درآمدزایی در محدوده طرح هادی روستاها و همچنین محدودهای شهری ایجاد کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه عدم مدیریت صحیح در این حوزه سبب بروز مشکلاتی همچون ویلاسازی‌ و ساخت و سازهای غیرمجاز می شود، تأکید کرد: ساخت این نوع از اقامتگاه‌ها با پراکنش مناسب در محدوده شهری و روستایی می تواند توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال بومی را به همراه داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات‌ صورت گرفته در برخی حوزه‌های مرتبط با گردشگری به ویژه اشتغا لزایی روستایی، بیان‌کرد: در این بخش به متقاضیان اشتغال روستایی تسهیلاتی از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است.

سالاری ادامه داد: درصورت استقبال متقاضیان اجرای طرح بوم گردی در مناطق مختلف استان، دولت نیز تلاش می کند تا زیرساخت‌های لازم در این زمینه را فراهم کند.

افتتاح ۶۷ پروژه با اعتبار 340 میلیارد ریال در رضوانشهر

وی در ادامه با اشاره به پروژه های قابل افتتاح شهرستان رضوانشهر در دهه فجر امسال، اظهارکرد: در چهلمین فجر انقلاب اسلامی ایران ۶۷ پروژه با اعتبار 340 میلیارد ریال در رضوانشهر افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی افزود: امیدورایم با توجه به در دست اجرا بودن برخی دیگر از پروژه های رضوانشهر، هفته دولت سال آینده شاهد افتتاح و بهره برداری پروژه های بیشتری باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها