مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سند تحول بنیادین خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به اسناد بالادستی پایبند است و وارد فاز اجرایی سند تحول بنیادین که یکی از رویکردهای معاونت آموزش ابتدایی است شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مرتضی شکوهی در نشست تخصصی علمی– آموزشی در سالن  اجتماعات بنیاد شهید  با اشاره به اهمیت آموزش در  توسعه و پیشرفت جامعه اظهار داشت: استان گیلان بدون  شک، دارای شعور فرهنگی زبانزدی است چراکه زیبایی طبیعت بر زیبایی فرهنگ گیلان و صافی‌دل انسان‌های این دیار  بر این شعور فرهنگی تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی انسان امروزی افزود: با توجه به افزایش سطح و نوع نیازهای انسان و کاهش منابع مختلف و پیچیده‌تر شدن زندگی انسان‌ها در ابعاد مختلف همه ما به یک برنامه مدبرانه، عادلانه و دقیق برای پیشبرد اهدافمان نیازمند هستیم.

 مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش، افزود: نیروی انسانی فرهیخته سرمایه هر مجموعه ای محسوب می شود که باید برای جذب، حمایت و توسعه  این نیروهای ارزشمند برنامه‌های مدونی تدوین شود.

آموزش و پرورش به اسناد بالادستی پایبند است

شکوهی با اشاره به سند تحول بنیادین خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به اسناد بالادستی پایبند است و وارد فاز اجرایی سند تحول بنیادین که یکی از رویکردهای معاونت آموزش ابتدایی است شده است.

وی با اشاره به استان گیلان و ظرفیت‌های آن، تصریح کرد: گیلان دارای فرهیختگان  ارزشمندی است که زبانزد خاص و عام است که علاوه بر زیبایی طبیعت دارای مردمانی با دلی آکنده از محبت، آداب و رسوم دلنشین و همچنین دارای شعور فرهنگی بالا است.