موج

با حضور استاندار گیلان و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران؛

معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با حضور مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و استاندار گیلان و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

 به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مصطفی سالاری استاندار گیلان در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به وجود منابع آبی و لزوم تامین آب از طرق مختلف در استان، افزود: ظرفیت سد منجیل  در گذشته به میزان زیادی تامین کننده آب کشاورزی بوده است و به مرور زمان کاهش ظرفیت این سد موجب شده که به سراغ سایر منابع آبی برویم.

لایروبی آب بندان ها از مطالبات کشاورزان است

سالاری با بیان این مطلب که دستگاههای اجرایی استان با شرکت آب منطقه ای گیلان در خصوص ساماندهی آب بندان ها تعامل خواهند داشت،  افزود: لایروبی آب بندان ها از مطالبات کشاورزان است که با بررسی ها و تعاملاتی که با شرکت آب منطقه ای گیلان صورت گرفت، انجام لایروبی آب بندان ها و ساماندهی آنها در دستور کار قرار داد.

آب بندان ها می توانند در ایجاد مشاغل جانبی موثر باشند

وی ادامه داد: علاوه بر تامین آب کشاورزی، آب بندان ها می توانند در ایجاد مشاغل جانبی نظیر پرورش ماهی، گردشگری و ورزش های آبی نیز موثر باشند.

معارفه مدیر عامل اب منطقه ای گیلان

سالاری خاطر نشان کرد: با توافق مشترک نهادها می توانیم از ظرفیت آب بندان ها بهره گیری کرده و در روستاهای گیلان رونق ایجاد کنیم .

وی با اشاره به برداشت های مصالح رودخانه ها گفت: بر اساس قوانین و مقررات و با اجماع نهادهای ذیربط و در راس آنها آب منطقه ای گیلان، ظرف کمتر از سه سال می توان از منابع آبی استان گیلان بدون لطمه زدن به منابع عمومی بهره گیری کرد.

وی تاکید کرد: در بحث ساماندهی چشمه ها و چاهها باید به صورت جدی پیگیر باشیم.

استاندار گیلان اذعان داشت: تفاوت گیلان با استانهای دیگر در خصوص وضع قوانین و مقررات بهره گیری از منابع آبی باید از سوی نهادهای بالادستی مد نظر قرار گیرد .

بخش زیادی از آب حاصل از بارش باران در استان گیلان وارد دریا می شود

سالاری گفت: بخش زیادی از آب حاصل از بارش باران در استان گیلان وارد دریا می شود و باید از این آب های سطحی با برنامه ریزی های موثر، بهتر بهره گیری کرده و  از این منابع آبی ارزشمند برای بحث کشاورزی گیلان استفاده کنیم.

گفتنی است در پایان این مراسم وحید خرمی به عنوان مدیر عامل جدید شرکت آب منطقه ای گیلان معارفه شد.

پیش از این کاظم لطفی عهدار دار این سمت بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها