موج

فرماندار شفت بیان کرد:

فرماندار شفت با اشاره به اینکه 65 پهنه آببندان در این شهرستان شناسایی شده است افزود: آب منطقه ای باید طرح مطالعاتی و کتابچه آببندان های شفت را برای بهره گیری در طرح ساماندهی تهیه نماید.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، طرح ساماندهی آببندان های گیلان از شفت آغاز می شود و در این راستا نخستین نشست بررسی مفاد شیوه نامه مرتبط در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

محمدرضا محسنی در این نشست با اشاره به اینکه ساماندهی آببندان ها می تواند به افزایش ذخیره آبی برای کشاورزی کمک شایانی نماید و از تنش های ناشی از خشکسالی احتمالی در آینده بکاهد افزود: شفت 550 هکتار آببندان دارد که علاوه بر تامین آب جلوه ای خاص به روستاهای این شهرستان بخشیده است.

آغاز لایروبی و ساماندهی آببندان های شفت بزودی

فرماندار شفت با بیان اینکه لایروبی و ساماندهی آببندان های این شهرستان به زودی و با اولویت تامین آب کشاورزی آغاز می شود افزود: بسیاری از آببندان ها در شفت از ظرفیت های خوبی برای توسعه گردشگری، جذب سرمایه گذار و افزایش درآمد روستاییان برخوردار هستند و می تواند در بهبود وضعیت اشتغال موثر باشد.

جلسه آببندان های شفت

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه 65 پهنه آببندان در این شهرستان شناسایی شده است افزود: آب منطقه ای باید طرح مطالعاتی و کتابچه آببندان های شفت را برای بهره گیری در طرح ساماندهی تهیه نماید.

وی در پایان افزود: آببندان های تصرف شده و اجاره ای نیز باید توسط آب منطقه ای تعیین تکلیف و گزارش آن به فرمانداری ارسال شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها